Szkocja - Armenia 2-0 (2-0). 1. kolejka Ligi Narodów

8 czerwca na Hampden Park w Glasgow odbył się pojedynek 1. kolejki Ligi Narodów pomiędzy drużynami Szkocji i Armenii. Mecz zakończył się zwycięstwem Szkocji 2-0.

8 czerwca  na Hampden Park w Glasgow odbył się pojedynek  1. kolejki  Ligi Narodów pomiędzy drużynami Szkocji  i Armenii. Mecz zakończył się zwycięstwem Szkocji 2-0.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Szkocji.

Od pierwszych minut drużyna Szkocji zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Armenii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szkocji w 28. minucie spotkania, gdy Anthony Ralston strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Stuart Armstrong.

Jedenastka Armenii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Szkocji, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Scott McKenna.

W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Calluma McGregora ze Szkocji, a w drugiej minucie doliczonego czasu Varazdata Harojana z drużyny przeciwnej. W 45. minucie w drużynie Armenii doszło do zmiany. Vahan Bichakhchyan wszedł za Kama Hovhannisyana. W tej samej minucie Sargis Adamjan został zastąpiony przez Wbeymara Angula.

W tej samej minucie w jedenastce Armenii doszło do zmiany. Taron Voskanyan wszedł za Sargisa Adamjana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Armenia: Eduardowi Spertsianowi w 67. minucie i Wbeymarowi Angulowi w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. Między 71. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Szkocji: Stuart Armstrong, Anthony Ralston, Andrew Robertson, Ryan Christie, Che Adams, na ich miejsce weszli: Scott McTominay, Nathan Patterson, Aaron Hickey, Ross Stewart, Jacob Brown. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eduarda Spertsiana, Chorena Bajramjana zajęli: Solomon Udo, Artak Dashyan.

Reprezentacja Szkocji zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Reprezentanty Szkocji otrzymały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.