Reklama

Reklama

PZPN odkrywa karty. Tam zagrają Polacy w Lidze Narodów

W środowe popołudnie PZPN ogłosił stadiony, na których reprezentacja Polski rozegra dwa pierwsze domowe mecze w ramach Ligi Narodów 2022/2023. "Biało-Czerwoni" z Walią i Belgią będą grać odpowiednio we Wrocławiu oraz w Warszawie.

Wszyscy kibice polskiej kadry piłkarskiej skupiają swoją uwagę przede wszystkim na marcowym starciu z Rosją - baraże to bowiem ostatnia szansa dla Polaków, by w listopadzie udać się do Kataru na mistrzostwa świata 2022. Jeśli "Biało-Czerwoni" pokonają "Sborną", to w kolejnym meczu o awans na mundial zmierzą się ze Szwecją lub Czechami - i jak ogłosił PZPN, to ewentualne starcie odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Reklama

Liga Narodów. PZPN wybrał dwa stadiony na czerwcowe mecze

W środowe popołudnie związek zakomunikował również dalsze plany dotyczące gier reprezentacji na własnym terenie - w czerwcu bowiem startują rozgrywki Ligi Narodów 2022/2023. Jeszcze przed wakacjami polscy zawodnicy dwukrotnie podejmą rywali na własnym terenie w ramach tego turnieju.

Inauguracyjny mecz LN Polacy rozegrają z Walią we Wrocławiu, na Tarczyński Arena - potyczka ta została zaplanowana dokładnie na 3 czerwca. Później nasi piłkarze zagrają dwukrotnie na wyjeździe (6 czerwca z Belgią, 10 czerwca z Holandią).

Do ojczyzny wrócą potem na rewanżową grę z Belgią, która odbędzie się 13 czerwca. Na ten mecz kibice wybiorą się do Warszawy - oczywiście na PGE Narodowy. Dwa ostatnie starcia grupowe "Biało-Czerwoni" zagrają już we wrześniu - na razie nie wiadomo, na którym polskim obiekcie zostanie zorganizowany rewanż z Holandią.

Reprezentacja Polski wciąż bez trenera. Kto poprowadzi zespół w barażach i Lidze Narodów?

Nasi kadrowicze na razie wciąż pozostają w niepewności co do tego, jaki szkoleniowiec poprowadzi ich w zbliżających się meczach, choć najwięcej wskazuje na to, że będzie to Adam Nawałka. Ostateczna decyzja powinna zapaść już niebawem.

Paweł Czechowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy