Armenia - Szkocja 1-4 (1-2). 4. kolejka Ligi Narodów

14 czerwca na Vazgen Sargsyan Republican Stadium w Erywaniu odbył się mecz 4. kolejki Ligi Narodów pomiędzy drużynami Armenii i Szkocji. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Szkocji 4-1.

14 czerwca  na Vazgen Sargsyan Republican Stadium w Erywaniu odbył się mecz  4. kolejki  Ligi Narodów pomiędzy drużynami Armenii  i Szkocji. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Szkocji 4-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Szkocji.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Armenii w szóstej minucie spotkania, gdy Vahan Bichakhchyan zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Tigran Barseghyan.

Reprezentanty Szkocji szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Stuart Armstrong. Sytuację bramkową stworzył Che Adams.

Między 20. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Armenii i jedną drużynie przeciwnej. W 44. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Arman Hovhannisyan osłabiając reprezentację Armenii. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 43. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez reprezentację Szkocji przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Stuart Armstrong po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2. Asystę przy bramce zaliczył John McGinn.

Na drugą połowę drużyna Armenii wyszła w zmienionym składzie, za Artaka Grigoryana wszedł Styopa Mkrtchyan. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Armenia: Eduardowi Spertsianowi w 47. i Hovhannesowi Hambardzumyanowi w 48. minucie.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik na 1-3 podwyższył John McGinn. Bramka padła po podaniu Nathana Pattersona.

Che Adams wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szkocji, strzelając kolejnego gola w 53. minucie starcia. Asystę zanotował Stuart Armstrong.

W 58. minucie za Eduarda Spertsiana wszedł Wbeymar Angulo. Między 59. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Szkocji: Billy Gilmour, John McGinn, Nathan Patterson, Che Adams, Grant Hanley, na ich miejsce weszli: Lewis Ferguson, David Turnbull, Anthony Ralston, Jacob Brown, Allan Campbell. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Chorena Bajramjana, Vahana Bichakhchyana, Tigrana Barseghyana zajęli: Kamo Hovhannisyan, Solomon Udo, Artur Serobyan. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kamo Hovhannisyan osłabiając tym samym reprezentację Armenii.

W tej samej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Scotta McTominaya, reprezentanta Szkocji. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Drużyna Szkocji zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Piłkarze Armenii otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.