Anglia - Belgia 2-1 w 3. kolejce Ligi Narodów

Reprezentacji Anglii udało się odrobić straty i po emocjonującym starciu gospodarze pokonali Belgów 2-1. W spotkaniu oglądaliśmy aż dwa rzuty karne.

Spotkanie Anglików z Belgami zapowiadało się bardzo interesująco. Mierzyły się ze sobą bowiem dwie drużyny, które od dawna nie przegrały meczu. Gospodarze mogli się pochwalić serią sześciu starć bez porażki, natomiast goście nie zaznali smaku przegranej od 13 meczów.

Zgodnie z przewidywaniami ciekawie było również na boisku. Reprezentacja Belgii była bliska objęcia prowadzenia już w 11. minucie meczu. Yannick Carrasco trafił nawet do siatki, jednak radość piłkarza została przerwana przez sędziego. Podający mu Thomas Meunier znalazł się wcześniej na pozycji spalonej.

Belgowie nie czekali zbyt długo na kolejną okazję. Kilka chwil później Eric Dier sfaulował w polu karnym Romelu Lukaku, a sędzia wskazał na "jedenastkę". Do wykonania stałego fragmentu podszedł sam Lukaku i pewnym strzałem pokonał Jordana Pickforda.

Gospodarze odpowiedzieli dopiero po kilkunastu minutach. Meunier pociągnął rywala za koszulkę podczas rzutu rożnego i arbiter podyktował kolejny rzut karny. Formalności dopełnił Marcus Rashford. Anglik posłał mocną piłkę i nie dał szans golkiperowi gości.

Dla Anglika był to czwarty mecz z rzędu, w którym zdobył on bramkę. Dzięki temu stał się także czwartym piłkarzem Manchesteru United w historii reprezentacji Anglii, który mógł pochwalić się podobną serią (do tej pory byli to: Bobby Charlton, David Beckham i Wayne Rooney).

Druga połowa rozpoczęła się o wiele lepiej dla Anglików i zyskali oni optyczną przewagą, którą udało się zamienić na gola. Mason Mount oddał strzał z narożnika pola karnego i po chwili piłka wpadła w okienko bramki gości. Wcześniej odbiła się od nogi interweniującego Toby'ego Alderweirelda.

Zawodnicy Roberto Martineza nie dali się jednak zepchnąć do defensywy. W 72. minucie Kevin De Bruyne posłał precyzyjną piłkę do Carrasco i tym razem sędzia nie odgwizdał spalanego. Zawiodła jednak celność Belga, bowiem posłał on piłkę obok bramki Pickforda.

Anga Dedryck Boyata
79′ Trent Alexander-Arnold
Thomas Meunier38′
66′ Jordan Henderson
Axel Witsel
 64′ 89′ Mason Mount
Kevin De Bruyne73′
 39′ (k.) Marcus Rashford
Yannick Carrasco83′
32′ Declan Rice
Timothy Castagne
Kieran Trippier
Youri Tielemans
66′ Dominic Calvert-Lewin