6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Węgry - Turcja 2-0 (0-0)

18 listopada na Puskás Aréna w Budapeszcie odbyło się spotkanie 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Węgier i Turcji. Mecz zakończył się zwycięstwem Węgier 2-0.

K. Varga 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Węgier.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę reprezentacja Węgier rozpoczęła w zmienionym składzie, za Norberta Könyvesa, Zsolta Kalmára weszli Kevin Varga, Tamás Cseri. W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mahmuta Tekdemira z Turcji, a w 54. minucie Tamása Cseriego z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie İrfan Kahveci został zastąpiony przez Yusufa Yazıcı.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Węgier w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Dávid Sigér.

Między 64. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Węgier: Nemanja Nikolić, Szilveszter Hangya, Loïc Négo, na ich miejsce weszli: Ádám Gyurcsó, Filip Holender, Endre Botka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cenka Tosuna, Ozana Tufana, Mahmuta Tekdemira zajęli: Deniz Türüç, Berkay Özcan, Kaan Ayhan. Od 77. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Węgier.

Drużyna Turcji ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Węgier, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Kevin Varga. Przy zdobyciu bramki pomagał Ádám Gyurcsó.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Turcja
77′ Dénes Dibusz
Merih Demiral
89′ Loïc Négo
Caner Erkin
 57′ Dávid Miklós Sigér
Ozan Tufan71′
74′ Szilveszter Hangya
İrfan Can Kahveci55′
Ádám Nagy
Hakan Calhanoglu
46′ Zsolt Kalmár
Mahmut Tekdemir47′ 88′
64′ Nemanja Nikolić
Kenan Karaman
46′ Norbert Könyves
Cenk Tosun71′
Lajos Hegedüs
Altay Bayındır
Barnabás Bese
Uğurcan Çakır
89′ Endre Botka
Kaan Ayhan88′
Ákos Kecskés
Ömer Bayram
46′ 54′ Tamás Cseri
Mert Müldür
64′ 90′ Ádám Gyurcsó
Berkay Özcan71′
András Schäfer
Dorukhan Toköz
46′  90′ Kevin Varga
Deniz Türüç71′
74′ 78′ Filip Holender
Yusuf Yazıcı55′

Okay Yokuşlu

Sędzia pokazał cztery żółte kartki reprezentantom Węgier, natomiast piłkarzom Turcji przyznał jedną.

Drużyna Węgier w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Turcji w drugiej połowie dokonała czterech zmian.