6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Walia - Finlandia 3-1 (1-0)

18 listopada na Cardiff City Stadium w Cardiff odbył się pojedynek 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Walii i Finalndii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Walii 3-1.

T. Pukki 63'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Walii.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Finalndii. W 12. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jere Uronen osłabiając tym samym drużynę Finalndii.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Walii w 29. minucie spotkania, gdy Harry Wilson zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Gareth Bale.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Walii.

Drugą połowę drużyna Walii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jamesa Lawrence'a wszedł Kieffer Moore.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Walii, strzelając kolejnego gola. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Daniel James. Przy strzeleniu gola pomagał Joseff Morrell.

W 61. minucie Gareth Bale zastąpił Toma Lawrence'a. W tej samej minucie trener Finalndii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Daniela O'Shaughnessy'ego. Na boisko wszedł Nicholas Hamalainen, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 62. minucie w drużynie Finalndii doszło do zmiany. Pyry Hidipo wszedł za Roberta Taylora.

Niedługo później Teemu Pukki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Finalndii, zdobywając bramkę w 63. minucie starcia. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Robin Lod.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Finalndii doszło do zmiany. Onni Valakari wszedł za Rasmusa Schüllera. Jedyną żółtą kartkę w meczu otrzymał Ethan Ampadu z Walii. Była to 76. minuta meczu.

Reprezentanty Walii odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie wynik na 3-1 podwyższył Kieffer Moore. Bramka padła po podaniu Daniela Jamesa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Joona Toivio
46′ James Alexander Lawrence
Daniel O'Shaughnessy61′
Joe Rodon
Paulus Arajuuri
76′ Ethan Ampadu
Nikolai Alho
Connor Roberts
Rasmus Schüller73′
Joseff Morrell
Glen Adjei Kamara
90′ Rhys Norrington-Davies
Jere Juhani Uronen12′
 46′ 89′ Daniel James
Robert Taylor62′
 29′ 89′ Harry Wilson
Teemu Pukki  63′ 89′
61′ Gareth Bale
Robin Lod
Thomas King
Anssi Jaakkola
Owain Fon Williams
Jesse Pekka Joronen
90′ Chris Gunter
Eddie Albin Alexander Granlund
Tom Lockyer
Nicholas Hamalainen61′
Neco Williams
Juhani Lauri Henrik Ojala
89′ David Brooks
Pyry Henri Hidipo Soiri62′
61′ Tom Lawrence
Marcus Forss89′
46′  84′ Kieffer Moore
Rasmus Ilmari Karjalainen
89′ Tyler Roberts

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Finalndii w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.