6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Izrael - Szkocja 1-0 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 18 listopada, reprezentacja Izraela zwyciężyła ze Szkocją 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Netanya Stadium w Netani.

M. Solomon 44'

Drużyna Szkocji bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Manor Solomon dla reprezentacji Izraela. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Eran Zahavi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Izraela.

W 61. minucie za Lyndona Dykesa wszedł Oliver McBurnie. Trener Szkocji postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Johna McGinna i na pole gry wprowadził napastnika Leigha Griffithsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 62. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Izraela: Bibras Natcho, Neta Lavi, Sheran Yeini, Manor Solomon, na ich miejsce weszli: Eyal Golasa, Mohammad Abu, Orel Dgani, Yonatan Cohen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Declana Gallaghera, Stephena O'Donnella, Calluma McGregora zajęli: Scott McKenna, Oliver Burke, Kenny McLean. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Izraela i dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Szkocja
90′ Ofir Meir Marciano
David Marshall
Elazar Dasa
Stephen O'Donnell73′
Nir Bitton
Scott McTominay
78′ Sheran Yeini
Kieran Tierney
Sun Menachem
Andrew Robertson90′
Eitan Tibi
Declan Gallagher73′
62′ Bibras Natcho
John McGinn61′
 44′ 84′ Manor Solomon
Callum William McGregor82′
78′ Neta Lavi
Liam Cooper
78′ 90′ Orel Dgani
Scott McKenna73′
Taleb Tawatha
Greg John Taylor
78′ 87′ Mohammad Abu Fani
Oliver Burke73′
62′ Eyal Golasa
Kenny McLean82′
Dor Peretz
Liam Palmer
84′ Yonatan Cohen
Leigh Griffiths61′
Osama Khalaila
Oliver McBurnie61′

Lawrence Shankland

Jeśli drużyna Szkocji nie wykorzystała 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Reprezentanty Izraela otrzymały w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Reprezentacja Izraela w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Szkocji w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.