6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Irlandia Północna - Rumunia 1-1 (0-0)

18 listopada na Windsor Park w Belfaście odbył się pojedynek 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Irlandii Płn. i Rumunii. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 1 060 widzów.

6. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-18 20:45 | Stadion: Windsor Park | Widzów: 1060 | Arbiter: Sandro Schärer
Irlandia Północna
Rumunia
1
1
L. Boyce 56'
E. Bicfalvi 81'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Irlandii Płn. w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie Liam Boyce dał prowadzenie swojej reprezentacji.

W 64. minucie Valentin Crețu zastąpił Vasile'a Mogoș. W tej samej minucie w jedenastce Rumunii doszło do zmiany. Alexandru Maxim wszedł za Dennisa Mana. Chwilę później trener Irlandii Płn. postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matty'ego Kennedy'ego wszedł Jamal Lewis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Reprezentacja Irlandii Płn. nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

Piłkarze Rumunii otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Eric Bicfalvi. Bramka padła po podaniu Florina Tănase'a.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze Rumunii: Cristian Ganea, Mihail Băluță, a na ich miejsce weszli Florin Tănase, Denis Alibec. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Dan Nistor
66′ Matty Kennedy
Mário Jorge Malico Paulino
Alistair McCann
Răzvan Gabriel Marin
79′ Michael Smith
Dennis Man64′
79′ Josh Magennis
Denis Alibec87′
 56′ 67′ Liam Boyce
Cristian George Ganea87′
66′ Jamal Lewis
Bogdan Ionuț Țîru
79′ Conor McLaughlin
Cristian Marian Manea
Ryan McLaughlin
Bogdan Alexandru Mitrea
Gavin Whyte
Vasile Mogoș64′
79′ Ethan Stuart William Galbraith
Cristian Alexandru Albu
67′ Conor Washington
Mihail Alexandru Băluță87′

Eric Cosmin Bicfalvi74′  81′

Alexandru Iulian Maxim64′

George Alexandru Puşcaş

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Irlandii Płn. w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.