6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Irlandia - Bułgaria 0-0

18 listopada na Aviva Stadium w Dublinie odbył się mecz 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Irlandii i Bułgarii. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

6. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-18 20:45 | Stadion: Aviva Stadium | Arbiter: Lawrence Visser
Irlandia
Bułgaria
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Irlandii oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 60. minucie za Galina Stefanova wszedł Birsent Karagaren. Między 60. a 85. minutą, boisko opuścili reprezentanty Irlandii: Daryl Horgan, Robbie Brady, James Collins, na ich miejsce weszli: Josh Cullen, Jack Byrne, Sean Maguire. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cicinha, Spasa Delewa, Dimityra Iliewa zajęli: Aleksandar Vasilev, Svetoslav Svetlozarov, Denislav Aleksandrov.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Irlandii postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ryana Manninga wszedł Cyrus Christie, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Irlandii utrzymać remis. W tej samej minucie w drużynie Irlandii doszło do zmiany. Troy Parrott wszedł za Ronana Curtisa.

Kristian Traychev Dimitrov
11′ Kevin Long
Georgi Angelov
21′ 86′ Ryan Manning
Neuciano de Jesus Gusmão29′ 60′
Jason Knight
Kristiyan Aleksandrov Malinov
Conor Hourihane
Spas Borislavov Delew61′
78′ Robbie Brady
Galin Stefanov Ivanov45′ 60′
86′ Ronan Curtis
Aleksandar Cwetkow
85′ James Collins
Dimityr Iliew81′
67′ Daryl Jeremiah Horgan
Bozhidar Boykov Kraev
Caoimhin Kelleher
Ivan Karadzhov
Mark Travers
Radoslav Terziev
86′ Cyrus Christie
Dominik Ivilin Yankov
Ciaran Clark
Serkan Kadir Yusein
Darragh Lenihan
Yanis Karabelyov
78′ Jack Byrne
Svetoslav Svetlozarov Kovachev61′
67′ Josh Cullen
Aleksandar Vasilev60′
Aaron McEneff
Denislav Aleksandrov81′
Jack Taylor
Birsent Karagaren60′
Graham Dylan Burke

85′ Sean Maguire

86′ Troy Parrott

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Bułgarii w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.