6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Hiszpania - Niemcy 6-0 (3-0)

W starciu 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 17 listopada, drużyna Hiszpanii wysoko wygrała z Niemcami 6-0 (3-0). Mecz odbył się na Estadio Olímpico de Sevilla w Sewilli.

6. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-17 20:45 | Stadion: Estadio Olímpico de Sevilla | Arbiter: Andreas Ekberg
Mikel Oyarzabal 89'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie za Canales'a wszedł Fabián Ruiz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hiszpanii w 17. minucie spotkania, gdy Morata zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Fabián Ruiz.

Reprezentacja Niemiec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Hiszpanii, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ferran Torres.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Robinowi Kochowi z Niemiec. Była to 37. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 38. minucie pokonał bramkarza Rodri. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Fabián Ruiz.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w jedenastce Hiszpanii doszło do zmiany. Eric García wszedł za Sergia Ramosa.

Drugą połowę drużyna Niemiec rozpoczęła w zmienionym składzie, za Niklasa Sülego wszedł Jonathan Tah.

W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ferran Torres z Hiszpanii. Asystę przy golu zanotował Gayà.

W 61. minucie boisko opuścili piłkarze Niemiec: Gian-Luca Waldschmidt, Florian Neuhaus, a na ich miejsce weszli Leroy Sané, Leon Goretzka. W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Jonathanowi Tahowi z jedenastki Niemiec.

Niedługo później Ferran Torres wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hiszpanii, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Fabiána Ruiza.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce starcia na listę strzelców wpisał się Mikel Oyarzabal. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Gayà.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 6-0.

Matthias Ginter
43′ Sergio Ramos
Leon Goretzka61′
 33′, 55′, 71′ 73′ Ferran Torres García
Toni Kroos
12′ Sergio Canales
Ilkay Guendogan
73′ Daniel Olmo Carvajal
Leroy Sané61′
 38′ Rodrigo Hernández Cascante
Serge Gnabry
 17′ 73′ Alvaro Morata
Benjamin Henrichs76′
43′ Eric García Martret
Nadiem Amiri
12′ Fabián Ruiz Pena
Julian Brandt
73′ Marco Asensio Willemsen
Mahmoud Dahoud
73′ Gerard Moreno Balaguero
Florian Neuhaus61′
73′  89′ Mikel Oyarzabal Ugarte
Gian-Luca Waldschmidt61′
Adama Traoré Diarra

Reprezentacja Hiszpanii była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał reprezentantów Hiszpanii żadną kartką, natomiast piłkarzom Niemiec przyznał dwie żółte.

Jedenastka Hiszpanii wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Niemiec w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.