6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Gruzja - Estonia 0-0

W spotkaniu 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 18 listopada, drużyna Gruzji zremisowała z Estonią 0-0. Starcie odbyło się na Boris Paichadze Dinamo Arena w Tbilisi.

6. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-18 18:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Arbiter: Irfan Peljto
Gruzja
Estonia
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Gruzji.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Estonia: Vladislavowi Kreidzie w 43. minucie i Märtenowi Kuuskowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Na drugą połowę drużyna Gruzji wyszła w zmienionym składzie, za Davita Khocholavę wszedł Gia Grigaława. Po godzinie gry kartkę dostał Markus Soomets, reprezentant Estonii.

W 66. minucie Zuriko Davitashvili został zmieniony przez Giorgiego Papunashvilego. Trener Gruzji postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Sabę Lobzhanidzego i na pole gry wprowadził napastnika Bekę Mikeltadzego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Frank Liivak, Henri Anier, a na ich miejsce weszli Vlasiy Sinyavskiy, Rauno Sappinen.

W 88. minucie arbiter przyznał kartkę Guramowi Kaszi z jedenastki gospodarzy.

Taijo Teniste81′
88′ Guram Kaszia
Joonas Tamm
46′ Davit Khocholava
Märten Kuusk45′
Jemal Tabidze
Artur Pikk
Nika Kvekveskiri
Vladislav Kreida43′
66′ Zuriko Davitashvili
Sergei Zenjov79′
85′ Saba Lobzhanidze
Vlasiy Sinyavskiy86′
Dżaba Kankawa
Markus Soomets60′ 79′
Waleri Kazaiszwili
Konstantin Wasiljew
78′ Nika Kacharava
Henri Järvelaid
46′ Gia Grigaława
Henri Anier86′
66′ Giorgi Papunashvili
Frank Liivak86′
78′ Elguja Lobjanidze
Erik Sorga
85′ Beka Mikeltadze
Edgar Tur

Przewaga drużyny Gruzji w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Reprezentanty Gruzji dostały w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Gruzji w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.