6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Gibraltar - Liechtenstein 1-1 (1-1)

17 listopada na Victoria Stadium odbył się pojedynek 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Gibraltaru i Liechtensteinu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

N. Frick 44'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Gibraltaru wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 17. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Liechtensteinu Noah Frommelt.

W 43. minucie arbiter ukarał kartką Johna Sergeanta, reprezentanta Gibraltaru.

Reprezentacja Gibraltaru niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 27 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Noah Frick. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicolas Hasler.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany Yanik Frick, piłkarz gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie arbiter pokazał kartkę Danielowi Brändlemu z Liechtensteinu. W 56. minucie Daniel Brändle został zmieniony przez Seyhana Yildiza.

Po godzinie gry sędzia przyznał kartkę Martinowi Buechlowi z zespołu gości. Po chwili trener Gibraltaru postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mohameda Badra wszedł Ethan Jolley, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis. W 71. minucie w jedenastce Liechtensteinu doszło do zmiany. Fabio Wolfinger wszedł za Simona Kühnego.

Trener Liechtensteinu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Martina Buechla i na pole gry wprowadził napastnika Ridvana Kardesoglu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Nicolas Hasler z Liechtensteinu. W 79. minucie Noah Frick został zmieniony przez Philippa Ospelta, co miało wzmocnić drużynę Liechtensteinu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kiana Ronana na Erin Barnett w 88. minucie oraz Andre'a De Barra na Reece'a Stychego w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Thomas Hobi
43′ John Iain Stephen Sergeant
Yanik Frick45′
88′ Kian Ronan
Noah Frommelt 17′ (samob.)
Liam Walker
Nicolas Hasler72′
Louie John Annesley
Simon Kühne71′
70′ Mohamed Badr Hassan
Martin Buechel61′ 71′
90′ Andre Tjay De Barr
Noah Frick  44′ 79′
Bradley Banda
Gabriel Foser
Kyle Albert Goldwin
Lorenzo Lo Russo
88′ Erin Anthony Barnett
Alexander Marxer
Jamie Bosio
Seyhan Yildiz56′
70′ Ethan Jolley

Adam Priestley

90′ Reece Styche

Przewaga reprezentacji Liechtensteinu w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę reprezentantom Gibraltaru, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Liechtensteinu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.