6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Czarnogóra - Cypr 4-0 (3-0)

17 listopada na Stadionie Pod Goricom w Podgoricy odbyło się spotkanie 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Czarnogóry i Cypru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Czarnogóry 4-0.

S. Mugoša 60'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Czarnogóry.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie kartkę dostał Stevan Jovetić, reprezentant gospodarzy.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Stevan Jovetić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Czarnogóry, zdobywając bramkę w tej samej minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Marko Vukcevic.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Czarnogóry w 25. minucie spotkania, gdy Aleksandar Boljević strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Seada Haksabanovica.

W 28. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Aleksandar Boljević z Czarnogóry. Asystę przy golu zanotował Stevan Jovetić.

W 35. minucie kartkę otrzymał Grigoris Kastanos z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Cypru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kostakisa Artymatasa wszedł Charalambos Kyriakou. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Marko Bakić z Czarnogóry.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Czarnogóry w 60. minucie spotkania, gdy Stefan Mugoša zdobył czwartą bramkę. W 61. minucie Stevan Jovetić został zmieniony przez Vukana Savicievicia.

Między 61. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Czarnogóry: Marko Bakić, Stefan Mugoša, Aleksandar Boljević, Aleksandar Šćekić, na ich miejsce weszli: Nebojša Kosović, Dino Islamović, Vladimir Jovović, Risto Radunović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thomasa Ioannou, Andronikosa Kakoullisa, Ioannisa Kousoulos, Grigorisa Kastanosa zajęli: Marinos Tzionis, Alexandros Gogić, Loizos Loizou, Andreas Makris. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ioannisa Kousoulos z Cypru, a w 68. minucie Igora Vujačicia z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Charis Kyriakou
68′ Igor Vujačić
Christos Shelis
Marko Simić
Konstantinos Laifis
Adam Marušić
Thomas Ioannou65′
 25′, 28′ 71′ Aleksandar Boljević
Kostakis Artymatas46′
71′ Aleksandar Šćekić
Ioannis Pittas
48′ 61′ Marko Bakić
Nicolas Ioannou
Sead Haksabanovic
Ioannis Kousoulos63′ 66′
 60′ 71′ Stefan Mugoša
Grigoris Kastanos35′ 85′
 14′ 14′ 61′ Stevan Jovetić
Alexandros Gogić65′
71′ Risto Radunović
Antreas Karo
Momčilo Raspopović
Charalambos Kyriakou46′
Aleksandar Šofranac
Fanos Katelaris
71′ Vladimir Jovović
Vasilios Papafotis
61′ Nebojša Kosović
Marinos Tzionis65′
Miloš Raičković
Loizos Loizou66′
61′ Vukan Savićević
Andreas Makris85′
Fatos Beciraj

71′ Dino Islamović

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Reprezentanty Cypru dostały jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.