6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Chorwacja - Portugalia 2-3 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 17 listopada, reprezentacja Chorwacji przegrała z Portugalią 2-3 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionie Poljud w Splicie.

João Félix 60'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Portugalii.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Markowi Rogowi z Chorwacji. Była to 22. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mateo Kovaczić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chorwacji, zdobywając bramkę w 29. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Chorwacji.

Na drugą połowę drużyna Portugalii wyszła w zmienionym składzie, za Brunona Fernandesa wszedł Trincão. Marko Rog z Chorwacji w 51. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 22. minucie.

Reprezentacja Portugalii wyrównała wynik meczu. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Rúben Dias. Przy zdobyciu bramki asystował Rúben Semedo.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cristiana Ronalda z Portugalii, a w 57. minucie Ivana Periszicia z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Portugalii przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie João Félix dał prowadzenie swojej reprezentacji. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Diogo Jota.

W 64. minucie Mario Pašalić zastąpił Josipa Brekalę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 2-2 zdobył ponownie na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Mateo Kovaczić. Bramka padła po podaniu Nikoli Vlašicia.

Trener Chorwacji postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Nikolę Vlašicia i na pole gry wprowadził napastnika Mislava Oršicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie Rúben Dias po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-3.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Chorwacji doszło do zmiany. Toma Bašić wszedł za Mateo Kovaczicia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Bruno Miguel Borges Fernandes46′
 29′, 65′ 90′ Mateo Kovaczić
Joao Moutinho
64′ Mario Pašalić
Luis Helio Pereira Danilo77′
22′ 51′ Marko Rog
Diogo José Teixeira da Silva77′
84′ Nikola Vlašić
Cristiano Ronaldo54′
57′ Ivan Periszić
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte
90′ Toma Bašić
William Carvalho
64′ Josip Brekalo
Rúben Diogo da Silva Neves
Ante Budimir
Sergio Oliveira77′
Antonio-Mirko Čolak
Bernardo Silva71′
84′ Mislav Oršić
João Paulo Dias Fernandes77′
Bruno Petković
Pedro Lomba Neto

Francisco António Machado Mota Castro Trincão46′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną reprezentantom Chorwacji, natomiast piłkarzom Portugalii pokazał jedną żółtą.

Reprezentacja Chorwacji w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Portugalii w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.