6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Anglia - Islandia 4-0 (2-0)

18 listopada na Wembley Stadium w Londynie odbyło się starcie 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Anglii i Islandii. Mecz zakończył się zwycięstwem Anglii 4-0.

6. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-18 20:45 | Stadion: Wembley Stadium | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
P. Foden 80',84'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Anglii.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Birkira Saevarssona z Islandii, a w 12. minucie Kyle'a Walkera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Anglii w 20. minucie spotkania, gdy Declan Rice strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Philip Foden.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Anglii, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mason Mount. Asystę przy golu zaliczył Harry Kane.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niestety Ögmundur Kristinsson bramkarz Islandii nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Hannesa Halldorssona - rezerwowego bramkarza reprezentacji. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Sverrir Ingason, piłkarz gości.

W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Birkir Saevarsson z drużyny Islandii i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten reprezentant dostał w 11. minucie. W 62. minucie Rúnar Sigurjónsson zastąpił Hólmara Eyjólfssona. Między 64. a 76. minutą, boisko opuścili reprezentanty Anglii: Kyle Walker, Mason Mount, Jack Grealish, Harry Kane, na ich miejsce weszli: Tyrone Mings, Harry Winks, Jadon Sancho, Tamy Abraham. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jóna Bodvarssona, Alberta Guðmundssona zajęli: Kolbeinn Sigthorsson, Jón Þorsteinsson.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Káriemu Arnasonowi z zespołu gości.

Dopiero w drugiej połowie Philip Foden wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anglii, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Jadona Sanchy.

W 84. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Philip Foden z Anglii. Przy strzeleniu gola asystował Harry Winks.

W 85. minucie Kieran Trippier został zmieniony przez Ainsleya Maitland-Niles'a, co miało wzmocnić reprezentację Anglii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Birkira Bjarnasona na Ísaka Jóhannessona. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Ögmundur Kristinsson46′
12′ 64′ Kyle Walker
Birkir Már Saevarsson11′ 54′
Harry Maguire
Sverrir Ingi Ingason49′
Eric Dier
Hjörtur Hermannsson
 20′ Declan Rice
Ari Freyr Skúlason
85′ Kieran Trippier
Kári Arnason72′
 80′, 84′ Philip Foden
Guðlaugur Victor Pálsson
76′ Jack Grealish
Rúnar Már Sigurjónsson62′
 24′ 64′ Mason Mount
Birkir Bjarnason88′
Bukayo Saka
Albert Guðmundsson73′
76′ Harry Kane
Alfons Sampsted
64′ Tyrone Mings
Andri Fannar Baldursson
Jude Bellingham
Ísak Bergmann Jóhannesson88′
85′ Ainsley Maitland-Niles
Jón Dagur Þorsteinsson73′
76′ Jadon Sancho
Arnór Sigurdsson
64′ Harry Winks
Sveinn Aron Guðjohnsen
76′ Tamy Abraham
Kolbeinn Sigthorsson73′
Dominic Calvert-Lewin

Drużyna Anglii była w posiadaniu piłki przez 78 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Islandii, a piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.