6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Andora - Łotwa 0-5 (0-1)

W spotkaniu 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 17 listopada, reprezentacja Andory skompromitowała się z Łotwą 0-5 (0-1). Mecz odbył się na Estadi Nacional w Andorze.

R. Krollis 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Antonijs Czernomordijs.

Między siódmą a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Andory oraz trzy drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Łotwy.

W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Joanowi Cervósowi, piłkarzowi Andory. W 54. minucie Artūrs Zjuzins został zmieniony przez Aleksejsa Saveljevsa.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Łotwy w 57. minucie spotkania, gdy Janis Ikaunieks strzelił drugiego gola.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 0-3 zdobył ponownie na pół godziny przed końcowym gwizdkiem Janis Ikaunieks. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Krišs Kārkliņš.

W 66. minucie boisko opuścili reprezentanty Andory: Álex Martínez, Jordi Aláez, a na ich miejsce weszli Jordi Rubio, Marcio Vieira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Łotwy w 70. minucie spotkania, gdy Vladislavs Gutkovskis strzelił z karnego czwartego gola. Po chwili trener Łotwy postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Vladimirsa Kamessa. Na boisko wszedł Daniels Ontužāns, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 75. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Andory: Cucu, Cristian Martínez, Marc Pujol, na ich miejsce weszli: Aaron Sanchez, Ludo, Sergi Moreno. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vladislavsa Gutkovskisa, Janisa Ikaunieksa, Andrejsa Ciganiksa zajęli: Raimonds Krollis, Martinš Kigurs, Davis Ikaunieks. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Danielsa Ontužānsa z Łotwy, a w 83. minucie Aarona Sancheza z drużyny przeciwnej. W 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Christian Garcia z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten reprezentant dostał w dziewiątej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Łotwy w 90. minucie spotkania, gdy Raimonds Krollis zdobył z rzutu karnego piątą bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-5.

Roberts Ozols
66′ Jordi Rubio Gómez
Roberts Savalnieks
9′ 89′ Christian Garcia
Antonijs Czernomordijs  6′
Emili Josep Garcia Miramontes
Kaspars Dubra
Moisés San Nicolás Schellens
Raivis Andris Jurkovskis
84′ Cristian Martinez Alejo
Vladimirs Kamess7′ 74′
85′ Marc Pujol Pons
Artūrs Zjuzins15′ 54′
51′ Joan Cervós Moro
Andrejs Ciganiks82′
Marc Rebés Ruiz
Krišs Kārkliņš
13′ 78′ Ricard Fernández Betriu
Janis Ikaunieks  57′, 60′ 9′ 75′
31′ 66′ Marcio Vieira de Vasconcelos
Vladislavs Gutkovskis  70′ (k.) 75′
Victor Silverio Pinto
Kaspars Ikstens
Adrian Rodrigues Goncalvez
Dāvis Ošs
66′ Jordi Aláez Peña
Marcis Ošs
Luis Blanco Coto
Elvis Stuglis
84′ Ludovic Clemente Garcés
Davis Ikaunieks82′
Víctor Bernat Cuadros
Alvis Jaunzems
Sebastiá Gómez Pérez
Martinš Kigurs75′
66′ Alexandre Martínez Palau
Daniels Ontužāns74′ 81′
85′ Sergi Moreno Marin
Ritvars Rugins
Luigi San Nicola Schellens
Aleksejs Saveljevs54′
78′ 83′ Aaron Sanchez Alburquerque
Eduards Tīdenbergs

Raimonds Krollis75′  90′ (k.)

Reprezentacja Łotwy była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki reprezentantom Andory w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, a w drugiej jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.