6. kolejka Ligi Narodów UEFA: Albania - Białoruś 3-2 (3-1)

W pojedynku 6. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 18 listopada, reprezentacja Albanii wygrała z Białorusią 3-2 (3-1). Mecz odbył się na Air Albania Stadium w Tiranie.

M. Ebong 80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Albanii.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Albanii w 19. minucie spotkania, gdy Sokol Cikalleshi strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Hysen Memolla.

W 27. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Sokol Cikalleshi z Albanii. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Maksim Bordaczew z reprezentacji Białorusi. Była to 32. minuta spotkania.

Niedługo później Maksim Skavysh wywołał eksplozję radości wśród kibiców Białorusi, strzelając gola w 35. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Roman Yuzepchuk.

Jedenastka Białorusi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Albanii, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Rey Manaj.

Na drugą połowę jedenastka Białorusi wyszła w zmienionym składzie, za Maksima Bordaczewa wszedł Kirill Pechenin. W 63. minucie Evgeni Yablonskiy został zmieniony przez Yuriego Kendysha.

Chwilę później trener Albanii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Sokola Cikalleshiego. Na boisko wszedł Bekim Balaj, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Ledian Memushaj został zmieniony przez Lindona Selahiego, a za Reya Manaja wszedł na boisko Myrto Uzuni, co miało wzmocnić drużynę Albanii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iwana Majewskiego na Dmitriego Antilevskiego oraz Vitalego Lisakovicha na Denisa Lapteva.

Reprezentanty Białorusi w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie bramkę kontaktową zdobył Afrid Ebong. Asystę przy golu zaliczył Aleksandr Sachivko.

Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Albanii oraz cztery drużynie przeciwnej. W 86. minucie Maksim Skavysh został zmieniony przez Vladislava Klimovicha, co miało wzmocnić reprezentację Białorusi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Qazima Laçiego na Ylbera Ramadaniego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Denis Polyakov
90′ Berat Djimsiti
Aleksandr Sachivko
Albi Doka
Maksim Bordaczew32′ 46′
90′ Qazim Laçi
Afrid Max Ebong Ngome  80′
64′ Ledian Memushaj
Iwan Majewski77′
Hysen Memolla
Igor Stasewicz88′
83′ Klaus Gjasula
Evgeni Yablonskiy63′
 19′, 27′ (k.) 64′ Sokol Cikalleshi
Vitali Lisakovich87′ 77′
 44′ 90′ 71′ Rey Manaj
Nikita Naumov
90′ Ylber Ramadani
Kirill Pechenin46′
Taulant Seferi
Ivan Bakhar
64′ Lindon Selahi
Yuri Kendysh63′
64′ Bekim Balaj
Andrey Khachaturyan
71′ 90′ Myrto Uzuni
Vladislav Klimovich86′

Dmitri Antilevskiy77′ 90′

Denis Laptev77′ 90′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Albanii, a reprezentantom Białorusi pokazał pięć.

Jedenastka Albanii w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast reprezentacja Białorusi w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.