5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Szwecja - Chorwacja 2-1 (2-0)

W starciu 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 14 listopada, jedenastka Szwecji wygrała z Chorwacją 2-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Friends Arena w Solnej.

M. Danielsson 81' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Chorwacji.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Duje Calecie-Carowi z Chorwacji. Była to 35. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Szwecji w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie bramkę zdobył Dejan Kulusevski. Asystę przy golu zanotował Carl Lustig.

W 41. minucie Filip Uremović został zastąpiony przez Josipa Juranovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Szwecji w 45. minucie spotkania, gdy Marcus Danielsson zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Sebastian Larsson.

W 63. minucie w drużynie Chorwacji doszło do zmiany. Mario Pašalić wszedł za Ante Budimira. W 68. minucie kartkę otrzymał Josip Brekalo z zespołu gości.

Po chwili trener Szwecji postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Dejana Kulusevskiego. Na boisko wszedł Viktor Claesson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie boisko opuścili reprezentanty Chorwacji: Bruno Petković, Marko Rog, Dario Melnjak, a na ich miejsce weszli Josip Brekalo, Mateo Kovaczić, Marin Pongracic.

W 81. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Szwecji Marcus Danielsson. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Albin Ekdal, piłkarz gospodarzy.

Jedenastce Chorwacji zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem reprezentacji Szwecji.

Marin Pongracic77′
 45′ 81′ (samob.) Marcus Danielsson
Josip Brekalo68′ 77′
86′ Albin Ekdal
Ivan Periszić
Emil Forsberg
Mateo Kovaczić77′
Marcus Berg
Nikola Vlašić
 36′ 74′ Dejan Kulusevski
Milan Badelj
74′ Viktor Claesson