5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Portugalia - Francja 0-1 (0-0)

W meczu 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 14 listopada, reprezentacja Portugalii przegrała z Francją 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie.

5. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-14 20:45 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Tobias Stieler
Portugalia
Francja
0
1
N. Kanté 53'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Danilo Pereira z Portugalii. Była to 31. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu dla Francji zdobył N'Golo Kanté w 53. minucie. W następstwie utraty gola trener Portugalii postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Williama Carvalhę i na pole gry wprowadził napastnika Dioga Jotę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 59. minucie Kingsley Coman został zmieniony przez Marcusa Thurama. W 62. minucie kartkę dostał Hugo Lloris, reprezentant Francji. W 72. minucie boisko opuścili reprezentanty Portugalii: Trincão, João Moutinho, a na ich miejsce weszli Bernardo Silva, Bruno Fernandes.

Po chwili trener Francji postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Anthony'ego Martiala. Na boisko wszedł Olivier Giroud, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Francja: N'Golowi Kantému w 79. i Lucasowi Hernándezowi w 82. minucie. W 85. minucie boisko opuścili reprezentanty Portugalii: Paulinho, Sérgio Oliveira, a na ich miejsce weszli João Félix, Danilo Pereira.

Lucas Hernández Pi82′
56′ William Carvalho
Paul Pogba
72′ Bruno Miguel Borges Fernandes
Adrien Rabiot
31′ 85′ Luis Helio Pereira Danilo
Antoine Griezmann
72′ Bernardo Silva
N'Golo Kanté  53′ 79′
Cristiano Ronaldo
Kingsley Coman59′
85′ João Félix Sequeira
Clément Nicolas Laurent Lenglet
72′ Joao Moutinho
Kurt Happy Zouma
85′ Sergio Oliveira
Steven N'Zonzi
85′ João Paulo Dias Fernandes
Moussa Sissoko
Pedro Lomba Neto
Corentin Tolisso
72′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão
Olivier Giroud78′
56′ Diogo José Teixeira da Silva
Marcus Thuram59′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Portugalii, a ”Trójkolorowym” przyznał trzy.

Reprezentacja Portugalii w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Francji w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.