5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Niemcy - Ukraina 3-1 (2-1)

14 listopada na Red Bull Arena w Lipsku odbył się pojedynek 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Niemiec i Ukrainy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Niemiec 3-1.

R. Yaremchuk 12'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Niemiec.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Ukrainy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Roman Yaremchuk. W zdobyciu bramki pomógł Oleksandr Zubkov.

Reprezentacja Ukrainy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, jedenastka Niemiec doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Leroy Sané. Przy strzeleniu gola asystował Leon Goretzka.

W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Antoniowi Ruedigerowi z Niemiec.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Niemiec przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie Timo Werner dał prowadzenie swojej jedenastce. Bramka padła po podaniu Leona Goretzki.

W 44. minucie kartką został ukarany Rusłan Malinowski, reprezentant Ukrainy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drużyna Ukrainy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Niemiec, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie Timo Werner po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Asystę przy golu zanotował Matthias Ginter.

W 69. minucie za Tarasa Stiepanienko wszedł Yevhen Makarenko. Między 74. a 86. minutą, boisko opuścili reprezentanty Ukrainy: Oleksandr Zubkov, Roman Yaremchuk, Ołeksandr Zinczenko, na ich miejsce weszli: Bogdan Mykhaylichenko, Júnior Moraes, Ihor Kharatin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tima Wernera, Leroya Sanégo zajęli: Julian Brandt, Gian-Luca Waldschmidt. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Illia Zabarnyi
28′ Antonio Ruediger
Taras Stiepanienko69′
 23′ 86′ Leroy Sané
. Marlos
Serge Gnabry
Roman Yaremchuk  12′ 75′
 33′, 64′ 76′ Timo Werner
Ihor Kharatin86′
76′ Julian Brandt
Yevhen Makarenko69′
Mahmoud Dahoud
Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior75′
Florian Neuhaus

86′ Gian-Luca Waldschmidt

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Niemiec w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Ukrainy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.