5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Mołdawia - Grecja 0-2 (0-2)

15 listopada na Stadionul Zimbru w Kiszyniowie odbyło się spotkanie 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Mołdawii i Grecji. Mecz zakończył się zwycięstwem Grecji 2-0.

A. Bakasetas 41'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Grecji.

Od pierwszych minut drużyna Grecji zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Mołdawii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grecji w 32. minucie spotkania, gdy Konstantinos Fortounis strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Anastasiosa Bakasetasa.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Grecji, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Anastasios Bakasetas. Przy zdobyciu bramki pomagał Konstantinos Fortounis.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Drugą połowę jedenastka Mołdawii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eugeniu Cebotaru, Eugeniu Cociuca weszli Alexandru Epureanu, Mihail Caimacov. W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Charalamposa Mavriasa z Grecji, a w 60. minucie Iona Jardana z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie Konstantinos Tsimikas został zmieniony przez Giorgosa Kiriakopoulos. Między 62. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Mołdawii: Vadim Raţă, Vitalie Damaşcan, Artur Ionita, na ich miejsce weszli: Iaser Ţurcan, Cristian Dros, Alexandru Boiciuc. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Konstantinosa Fortounisa, Dimitrisa Limnios, Vangelisa Pavlidisa zajęli: Christos Tzolis, Tasos Chatzigiovanis, Giorgos Giakoumakis. W doliczonej pierwszej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Veaceslavowi Posmacowi z zespołu gospodarzy.

Odysseas Vlachodimos
60′ Ion Jardan
Charalampos Mavrias47′
90′ Veaceslav Posmac
Pantelis Chatzidiakos
Igor Armas
Georgios Tzavellas
Oleg Reabciuk
Konstantinos Tsimikas62′
46′ Eugeniu Cebotaru
José Carlos Gonçalves Rodrigues
62′ Vadim Raţă
Dimitris Limnios78′
Danu Spătaru
Konstantinos Fortounis  32′ 65′
83′ Artur Ionita
Andreas Bouchalakis
46′ Eugeniu Cociuc
Anastasios Bakasetas  41′
71′ Vitalie Damaşcan
Ioannis Michailidis
46′ Alexandru Epureanu
Lazaros Rota
62′ Iaser Ţurcan
Tasos Chatzigiovanis78′
Alexandr Belousov
Giorgos Masouras
46′ Mihail Caimacov
Dimitris Pelkas
71′ Cristian Dros
Giorgos Giakoumakis78′
Alexandr Osipov
Efthymios Koulouris
83′ Alexandru Boiciuc
Christos Tzolis65′

Drużyna Grecji była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast reprezentantom Grecji pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Grecji w drugiej połowie dokonała czterech zmian.