5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Malta - Andora 3-1 (0-1)

W pojedynku 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 14 listopada, drużyna Malty zwyciężyła z Andorą 3-1 (0-1). Mecz odbył się na Ta'Qali National Stadium w Ta'Qaliem.

Marc Rebés 3'

Reprezentacja Andory przed meczem zajmowała szóste miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to reprezentanty Andory otworzyli wynik. W trzeciej minucie Marc Rebés dał prowadzenie swojej jedenastce. Bramka padła po podaniu Marcia Vieiry.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marciowi Vieirze z Andory. Była to 17. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Andory.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alberta Alavedrę z Andory, a w 52. minucie Luke'a Montebello z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Andory Emili Garcia.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Malty przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Jurgen Degabriele. Sytuację bramkową stworzył Luke Gambin.

W 69. minucie Álex Martínez został zmieniony przez Luigiego Nicolę. Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili reprezentanty Malty: Luke Montebello, Matthew Guillaumier, Luke Gambin, Jurgen Degabriele, na ich miejsce weszli: Alexander Satariano, Steve Pisani, Shaun Dimech, Jake Grech. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cucu, Marca Rebésa, Cristiana Martíneza zajęli: Aaron Sanchez, Luis Blanco, Víctor Bernat.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malty w 90. minucie spotkania, gdy Shaun Dimech zdobył trzecią bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Kurt Shaw
Emili Josep Garcia Miramontes 55′ (samob.)
Andrei Agius
Albert Alavedra Jimenez50′
Joseph Essien Mbong
Joan Cervós Moro
Teddy Teuma
Cristian Martinez Alejo77′
89′ Luke Gambin
Marcio Vieira de Vasconcelos17′
 58′ 89′ Jurgen Degabriele
Alexandre Martínez Palau69′
Ryan Camenzuli
Marc Rebés Ruiz  3′ 77′
84′ Matthew Guillaumier
Ricard Fernández Betriu69′
52′ 76′ Luke Montebello
Jordi Rubio Gómez
89′  90′ Shaun Dimech
Luis Blanco Coto77′
89′ Jake Grech
Luigi San Nicola Schellens69′
84′ Steve Pisani
Aaron Sanchez Alburquerque69′
76′ Alexander Satariano

Drużyna Malty była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.