5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Holandia - Bośnia i Hercegowina 3-1 (2-0)

15 listopada na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się spotkanie 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Holandii i Bośni i Hercegowiny. Starcie zakończyło się zwycięstwem Holandii 3-1.

S. Prevljak 63'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Holandii otworzyli wynik. W szóstej minucie Georginio Wijnaldum dał prowadzenie swojej reprezentacji. Przy zdobyciu bramki pomagał Denzel Dumfries.

W 13. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Georginio Wijnaldum z Holandii. W zdobyciu bramki pomógł Steven Berghuis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Darkowi Todoroviciowi z Bośni i Hercegowiny. Była to 39. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Holandii w 55. minucie spotkania, gdy Memphis Depay zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Denzela Dumfriesa.

W 61. minucie Armin Hodžić został zmieniony przez Smaila Prevljaka. W tej samej minucie w reprezentacji Bośni i Hercegowiny doszło do zmiany. Vladan Danilović wszedł za Amera Gojaka.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Smail Prevljak. Asystę przy bramce zaliczył Edin Visca.

Chwilę później trener Holandii postanowił wzmocnić formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Denzela Dumfriesa. Na boisko wszedł Hans Hateboer, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 64. a 89. minutą, boisko opuścili reprezentanty Holandii: Georginio Wijnaldum, Memphis Depay, Owen Wijndal, Steven Berghuis, na ich miejsce weszli: Donny van de Beek, Quincy Promes, Patrick van Aanholt, Calvin Stengs. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Edina Viski, Rade Krunicia, Miralema Pjanicia zajęli: Benjamin Tatar, Amar Rahmanović, Almedin Ziljkić. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davy'ego Klaassena z Holandii, a w 88. minucie Sinišę Saničanina z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Ibrahim Szehić
64′ Denzel Justus Morris Dumfries
Darko Todorović39′
Stefan de Vrij
Dennis Hadzikadunic
Daley Blind
Siniša Saničanin88′
79′ Owen Wijndal
Sead Kolaszinać
68′ Davy Klaassen
Miralem Pjanić89′
Frenkie de Jong
Edin Visca78′
 6′, 13′ 64′ Georginio Wijnaldum
Amer Gojak61′
89′ Steven Berghuis
Rade Krunić78′
Luuk de Jong
Gojko Cimirot
 55′ 79′ Memphis Depay
Advan Kadušić
64′ Hans Hateboer
Adnan Kovaczević
79′ Patrick van Aanholt
Vladan Danilović61′
Joël Veltman
Stjepan Lončar
Ryan Jiro Gravenberch
Amar Rahmanović78′
64′ Donny van de Beek
Almedin Ziljkić89′
Donyell Malen
Irfan Hadžić
79′ Quincy Anton Promes
Smail Prevljak61′  63′
89′ Calvin Stengs
Benjamin Tatar78′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Holandii, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.