5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Dania - Islandia 2-1 (1-0)

15 listopada na Parken w Kopenhadze odbył się mecz 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Danii i Islandii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Danii 2-1. Na stadionie zasiadło 141 widzów.

V. Kjartansson 85'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Danii.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ariemu Skúlasonowi z Islandii. Była to 11. minuta starcia.

W pierwszych minutach meczu reprezentanty Danii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Christian Eriksen dał prowadzenie swojej reprezentacji z karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Danii.

Drugą połowę drużyna Islandii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Birkira Bjarnasona wszedł Guðlaugur Pálsson. Niestety Kasper Schmeichel bramkarz Danii nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Frederika Roennowa - rezerwowego bramkarza reprezentacji.

W 66. minucie kartką został ukarany Daniel Wass, piłkarz Danii. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Danii doszło do zmiany. Jens Jønsson wszedł za Mathiasa Jensena. W 70. minucie Arnór Sigurdsson został zastąpiony przez Arona Gunnarssona.

Chwilę później trener Islandii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jóna Bodvarssona. Na boisko wszedł Viðar Kjartansson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie Albert Guðmundsson został zmieniony przez Alfreda Finnbogasona, co miało wzmocnić drużynę Islandii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Braithwaitego na Lucasa Andersena.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Viðar Kjartansson. Asystę zaliczył Ari Skúlason.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Islandia: Birkirowi Saevarssonowi w 89. minucie i Hördurowi Björgvinowi w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. W doliczonym czasie gry w reprezentacji Danii doszło do zmiany. Jonas Older wszedł za Jannika Vestergaarda.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Christian Eriksen z Danii. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Sverrir Ingi Ingason
90′ Jannik Vestergaard
Hördur Björgvin Magnússon90′
Simon Kjaer
Hólmar Örn Eyjólfsson
Thomas Delaney
Birkir Már Saevarsson89′
66′ Daniel Wass
Gylfi Thor Sigurdsson
68′ Mathias Jensen
Arnór Sigurdsson70′
Jens Stryger Larsen
Ari Freyr Skúlason11′
 12′ (k.), 90′ (k.) Christian Eriksen
Birkir Bjarnason46′
76′ Martin Braithwaite Christensen
Jón Dadi Bodvarsson71′
Yussuf Yurary Poulsen
Albert Guðmundsson74′
Jonas Lössl
Hannes Halldorsson
46′ Frederik Roennow
Johann Berg Guðmunds­son
76′ Lucas Andersen
Aron Einar Gunnarsson70′
Mikkel Damsgaard
Guðlaugur Victor Pálsson46′
Alexander Hartmann Bah
Rúnar Már Sigurjónsson
68′ Jens Jønsson
Alfred Finnbogason74′
Pione Sisto
Viðar Örn Kjartansson71′  85′
90′ Jonas Older Wind
Kolbeinn Sigthorsson

Reprezentanty Danii obejrzały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.