5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Cypr - Luksemburg 2-1 (1-1)

W pojedynku 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 14 listopada, drużyna Cypru wygrała z Luksemburgiem 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Neo GSP w Nikozji.

I. Kousoulos 5' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Luksemburga.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Minasowi Antoniou, piłkarzowi Cypru.

W piątej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cypru Ioannis Kousoulos. Między 14. a 22. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 33. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vahid Selimovic osłabiając tym samym drużynę Luksemburga.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Grigoris Kastanos.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Ioannisowi Kousoulos z Cypru. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Luksemburga postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Edvina Muratovica wszedł Aldin Skenderovic, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W 62. minucie Ioannis Kousoulos został zmieniony przez Charalambosa Kyriakou.

W tej samej minucie Marinos Tzionis został zmieniony przez Thomasa Ioannou, co miało wzmocnić reprezentację Cypru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vincenta Thilla na Maurice'a Deville'a.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Cypru przyniosły efekt bramkowy. W 70. minucie Grigoris Kastanos po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1. Przy strzeleniu gola pomógł Marios Ilia.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Thomas Ioannou z zespołu gospodarzy. Była to 79. minuta meczu. W 83. minucie boisko opuścili reprezentanty Cypru: Charis Kyriakou, Vasilios Papafotis, a na ich miejsce weszli Minas Antoniou, Grigoris Kastanos. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Anthony Moris
1′ 83′ Minas Antoniou
Laurent Jans
Christos Shelis
Vahid Selimovic33′
Konstantinos Laifis
Lars Christian Krogh Gerson
14′ Nicolas Ioannou
Dirk Carlson19′
5′ (samob.) 40′ 62′ Ioannis Kousoulos
Leandro Barreiro Martins
Ioannis Pittas
Vincent Thill70′
62′ Marinos Tzionis
Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Kostakis Artymatas
Michael Gonçalves Pinto
 34′ (k.), 70′ 83′ Grigoris Kastanos
Danel Sinani
22′ Marios Ilia
Seid Korac
62′ 79′ Thomas Ioannou
Enes Mahmutovic
62′ Charalambos Kyriakou
Marvin Martins Santos Da Graca
Demetris Christofi
Aldin Skenderovic55′
Fanos Katelaris
Florian Bohnert
83′ Charis Kyriakou
Mathias Flaga Olesen
83′ Vasilios Papafotis