5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Białoruś - Litwa 2-0 (2-0)

15 listopada na Stadyen Dynama w Mińsku odbył się pojedynek 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Białorusi i Litwy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Białorusi 2-0. Na stadionie zasiadło 1 985 widzów.

5. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-15 18:00 | Stadion: Stadyen Dynama | Widzów: 1985 | Arbiter: Chris Kavanagh
Białoruś
Litwa
2
0
E. Yablonskiy 5'
M. Ebong 20'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Białorusi w piątej minucie spotkania, gdy Evgeni Yablonskiy zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Litwy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Afrid Ebong. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Maksim Skavysh.

Między 24. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Litwy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Litwy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Justasa Lasickasa wszedł Karolis Laukžemis. W 55. minucie Tautvydas Eliosius został zastąpiony przez Gratasa Sirgedasa.

Między 55. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Białorusi: Yuri Kendysh, Vitali Lisakovich, Maksim Skavysh, Igor Stasewicz, na ich miejsce weszli: Iwan Majewski, Ivan Bakhar, Vladislav Klimovich, Dmitri Antilevskiy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Donatasa Kazlauskasa, Edgarasa Utkusa, Arvydasa Novikovasa zajęli: Ernestas Veliulis, Daniel Romanovskij, Deimantas Petraviczius. W drugiej połowie nie padły bramki.

Tomas Švedkauskas
24′ Roman Yuzepchuk
Markas Beneta
 20′ Afrid Max Ebong Ngome
Edgaras Utkus76′
58′ Yuri Kendysh
Arvydas Novikovas82′
82′ Igor Stasewicz
Justas Lasickas30′ 46′
 5′ Evgeni Yablonskiy
Vykintas Slivka
72′ Vitali Lisakovich
Tautvydas Eliosius55′
81′ Maksim Skavysh
Linas Mėgelaitis
72′ Ivan Bakhar
Daniel Romanovskij76′
Andrey Khachaturyan
Gratas Sirgedas55′
81′ Vladislav Klimovich
Ovidijus Verbickas
58′ Iwan Majewski
Karolis Laukžemis46′
82′ Dmitri Antilevskiy
Gytis Paulauskas
Denis Laptev
Deimantas Petraviczius82′

Reprezentanty Białorusi otrzymały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Białorusi w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.