5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Belgia - Anglia 2-0 (2-0)

W spotkaniu 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 15 listopada, drużyna Belgii wygrała z Anglią 2-0 (2-0). Mecz odbył się na King Power at Den Dreef Stadion w Heverlee.

5. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-15 20:45 | Stadion: King Power at Den Dreef Stadion | Arbiter: Danny Makkelie
Belgia
Anglia
2
0
Y. Tielemans 10'
D. Mertens 24'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Anglii.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Youri Tielemans wywołał eksplozję radości wśród kibiców Belgii , zdobywając bramkę w 10. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Romelu Lukaku.

Jedenastka Anglii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Belgii, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Dries Mertens. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 38. minucie Ben Chilwell zastąpił Bukaya Sakę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Axel Witsel z Belgii. Była to 44. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Belgia: Toby'emu Alderweireldowi w 51. i Thomasowi Meunierowi w 54. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jordan Pickford
51′ Toby Alderweireld
Kyle Walker
Jan Vertonghen
Tyrone Mings
Jason Denayer
Eric Dier
54′ Thomas Meunier
Jordan Henderson46′
 10′ Youri Tielemans
Kieran Trippier70′
Kevin De Bruyne
Mason Mount69′
 24′ 83′ Dries Mertens
Jack Grealish
Thorgan Hazard
Ben Chilwell38′
44′ Axel Witsel
Ainsley Maitland-Niles
83′ Dennis Praet