5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Azerbejdżan - Czarnogóra 0-0

W starciu 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 14 listopada, drużyna Azerbejdżanu zremisowała z Czarnogórą 0-0. Pojedynek odbył się na Stadionie Ivan Laljak-Ivić w Zaprešiciu.

5. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-14 18:00 | Stadion: Stadion Ivan Laljak-Ivić | Arbiter: Sergey Ivanov
Azerbejdżan
Czarnogóra
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Czarnogóry.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 22. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Azerbejdżanu i jedną drużynie przeciwnej.

W 43. minucie Abbas Hüseynov zastąpił Amina Seydiyeva. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Igor Ivanović z reprezentacji Czarnogóry i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten reprezentant dostał w 42. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Od 46 minuty boisko opuścili reprezentanty Azerbejdżanu: Vüqar Mustafayev, Rahim Sadikhov, Elvin Bədəlov, Tellur Mütəllimov, na ich miejsce weszli: Elvin Camalov, Ramił Szejdajew, Vüsal İsgəndərli, Xəyal Nəcəfov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Mugošy, Aleksandara Šciekicia, Stevana Joveticia zajęli: Aleksandar Boljević, Vukan Savićević, Dino Islamović. Między 50. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Azerbejdżanu i jedną drużynie przeciwnej.

Milan Mijatović
67′ Elvin Bədəlov
Adam Marušić
63′ Badavi Huseynov
Aleksandar Šofranac
30′ Maksim Medvedev
Igor Vujačić
43′ Abbas Hüseynov
Risto Radunović
Qara Qarayev
Igor Ivanović42′ 45′
46′ Rahim Sadikhov
Aleksandar Šćekić81′
Azər Salahlı
Marko Bakić
22′ 46′ Vüqar Mustafayev
Sead Haksabanovic
81′ Tellur Mütəllimov
Vladimir Jovović
43′ 50′ Amin Seydiyev
Nebojša Kosović
İsmayıl İbrahimli
Miloš Raičković
46′ Elvin Camalov
Vukan Savićević81′
81′ Xəyal Nəcəfov
Marko Vukcevic
67′ Vüsal İsgəndərli
Fatos Beciraj
Mirabdulla Abbasov
Dino Islamović90′
46′ Ramił Szejdajew

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Azerbejdżanu w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Reprezentanty drużyny przeciwnej otrzymały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a w drugiej jedną żółtą.

Drużyna Azerbejdżanu wymieniła pięciu zawodników. Natomiast reprezentacja Czarnogóry w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.