5. kolejka Ligi Narodów UEFA: Albania - Kazachstan 3-1 (2-1)

W spotkaniu 5. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 15 listopada, jedenastka Albanii wygrała z Kazachstanem 3-1 (2-1). Pojedynek odbył się na Air Albania Stadium w Tiranie.

5. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-11-15 18:00 | Stadion: Air Albania Stadium | Arbiter: Javier Estrada Fernández
A. Abiken 24'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania arbiter pokazał kartkę Olzhasowi Kerymzhanovowi, reprezentantowi Kazachstanu.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Sokol Cikalleshi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Albanii , zdobywając bramkę w 16. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Ledian Memushaj.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Albanii w 23. minucie spotkania, gdy Ardian Ismajli strzelił drugiego gola.

Reprezentanty Kazachstanu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Aybol Abiken. Asystę przy golu zanotował Abat Ajmbetow.

W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amira Abrashiego z Albanii, a w 33. minucie Nuralego Alipa z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Kazachstanu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aybola Abikena, Olzhasa Kerymzhanova weszli Aschat Tagybierbgen, Maxim Fedin. W 53. minucie za Sherifa Kallaku wszedł Klaus Gjasula.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Aleksandr Marochkin z Kazachstanu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Albanii w 62. minucie spotkania, gdy Rey Manaj zdobył z karnego trzecią bramkę. W 68. minucie w drużynie Albanii doszło do zmiany. Albi Doka wszedł za Myrta Uzuniego.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Gafurżanowi Sujumbajewowi z reprezentacji Kazachstanu. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Albanii: Rey Manaj, Sokol Cikalleshi, Ledian Memushaj, na ich miejsce weszli: Bekim Balaj, Taulant Seferi, Lindon Selahi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gafurżana Sujumbajewa, Abata Ajmbetowa, Islambeka Kuata zajęli: Marat Bystrov, Siergiej Chiżniczenko, Aslan Darabaev. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Stas Pokatiłow
 23′ Ardian Ismajli
Olzhas Kerymzhanov1′ 46′
Frederic Veseli
Nuraly Alip33′
Berat Djimsiti
Aleksandr Marochkin61′
30′ Amir Abrashi
Yan Vorogovskiy
Elseid Hysaj
Abzał Biejsiebiekow
53′ Sherif Kallaku
Aybol Abiken  24′ 46′
68′ Myrto Uzuni
Gafurżan Sujumbajew70′ 70′
86′ Ledian Memushaj
Islambek Kuat87′
 16′ 86′ Sokol Cikalleshi
Aleksiej Szczotkin
 62′ (k.) 86′ Rey Manaj
Marat Bystrov70′
68′ Albi Doka
Timur Dosmagambetov
Marsel Ismajlgeci
Jurij Łogwinienko
Hysen Memolla
Aslan Darabaev87′
53′ Klaus Gjasula
Yuriy Pertsukh
Ylber Ramadani
Aschat Tagybierbgen46′
86′ Taulant Seferi
Siergiej Chiżniczenko71′
86′ Lindon Selahi
Maxim Fedin46′
86′ Bekim Balaj
Tokhtar Zhangylyshbay

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Albanii, natomiast piłkarzom Kazachstanu przyznał cztery.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.