4. kolejka Ligi Narodów UEFA: Turcja - Serbia 2-2 (0-1)

14 października na Türk Telekom Stadyumu w Stambule odbyło się starcie 4. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Turcji i Serbii. Mecz zakończył się remisem 2-2.

A. Mitrović 49'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter pokazał żółtą kartkę Stefanowi Mitroviciowi z drużyny Serbii.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Serbii w 21. minucie spotkania, gdy Sergej Milinković-Savić zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Mihailo Ristić.

W 27. minucie Hasan Kaldırım zastąpił Cengiza Meraşa. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Turcja: Okayowi Yokuşlu w 29. i Burakowi Yilmazowi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Serbii.

Na drugą połowę drużyna Serbii wyszła w zmienionym składzie, za Mihaila Risticia wszedł Filip Mladenović.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Serbii w 49. minucie spotkania, gdy Aleksandar Mitrović zdobył z karnego drugą bramkę.

Piłkarze Turcji szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Hakan Calhanoglu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kenan Karaman.

W 75. minucie boisko opuścili piłkarze Serbii: Nemanja Gudelj, Dušan Vlahović, a na ich miejsce weszli Stefan Mitrović, Filip Djuricić. Chwilę później trener Turcji postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Mahmuta Tekdemira. Na boisko wszedł Yusuf Yazıcı, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Reprezentacja Turcji wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Ozan Tufan. Przy strzeleniu gola asystował Hakan Calhanoglu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Serbia: Aleksandarowi Kolarovowi w 77. i Aleksandarowi Mitroviciowi w 81. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Turcji doszło do zmiany. Abdülkadir Ömür wszedł za Cengiza Ündera. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Burak Yilmaz, tym samym reprezentacja Turcji musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Aleksandar Kolarov77′
76′ Mahmut Tekdemir
Stefan Mitrović16′ 75′
27′ Hasan Ali Kaldırım
Darko Lazović
 76′ Ozan Tufan
Nemanja Maksimović
86′ Cengiz Ünder
Sergej Milinković-Savić  21′
Kenan Karaman
Filip Djuricić75′
29′ Okay Yokuşlu
Saša Lukić
 56′ Hakan Calhanoglu
Mihailo Ristić46′
44′ 90′ Burak Yilmaz
Aleksandar Mitrović  49′ (k.) 81′
Gökhan Akkan
Đorđe Nikolić
Uğurcan Çakır
Predrag Rajković
27′ Cengiz Umut Meraş
Adem Ljajić
86′ Abdülkadir Ömür
Đorđe Despotović
Dorukhan Toköz
Luka Jović
76′ Yusuf Yazıcı
Dušan Vlahović75′
Ahmed Kutucu
Nikola Maraš
Enes Ünal

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki reprezentantom Turcji w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.