4. kolejka Ligi Narodów UEFA: Szkocja - Czechy 1-0 (1-0)

W starciu 4. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 14 października, jedenastka Szkocji wygrała z Czechami 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Hampden Park w Glasgow.

R. Fraser 6'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Szkocji.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Ryan Fraser dla reprezentacji Szkocji. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Lyndon Dykes.

W 20. minucie Ondrzej Czelustka został zmieniony przez Davida Hovorkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jan Bořil z Czech. Była to 42. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Szkocji.

W 51. minucie kartką został ukarany Lyndon Dykes, reprezentant Szkocji. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 65. minucie, w drużynie Szkocji za Lyndona Dykesa wszedł Oliver McBurnie, a w reprezentacji Czech Lukáš Provod zmienił Petra Ševčíka.

Trener Czech postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Lukáša Masopusta i na pole gry wprowadził napastnika Tomáša Poznara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacje wciąż miały problemy ze skutecznością. W 70. minucie Ryan Fraser został zmieniony przez Kennego McLeana, a za Grega Taylora wszedł na boisko Paul Hanlon, co miało wzmocnić jedenastkę Szkocji. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Krála na Pavela Kaderabka oraz Matěja Vydrę na Michaela Rabušica. Po chwili trener Szkocji postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Johna McGinna wszedł Callum Paterson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 81. minucie kartkę otrzymał David Marshall z jedenastki gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Czechy
81′ David Marshall
Lukáš Masopust65′
79′ Greg John Taylor
Lukáš Provod65′
79′ John McGinn
Alex Král77′
51′ 65′ Lyndon Dykes
Vladimir Darida
 6′ 70′ Ryan Fraser
David Hovorka20′
79′ Callum Paterson
Pavel Kaderabek77′
Ryan Porteous
Aleš Matějů
Ross McCrorie
Filip Novak
70′ Kenny McLean
Tomasz Petraszek
65′ Oliver McBurnie
Tomáš Malinský
79′ Paul Hanlon
Michal Sáček

Petr Ševčík65′

Tomáš Poznar65′

Michael Rabušic77′

Przewaga jedenastki Czech w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Szkocji, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Drużyna Szkocji w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu zawodników.