4. kolejka Ligi Narodów UEFA: Słowacja - Izrael 2-3 (2-0)

W meczu 4. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 14 października, reprezentacja Słowacji przegrała z Izraelem 2-3 (2-0). Spotkanie odbyło się na City Arena Trnava w Trnawie.

4. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-10-14 20:45 | Stadion: City Arena Trnava | Arbiter: Alejandro José Hernández Hernández
E. Zahavi 68',76',89'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Słowacji w 16. minucie spotkania, gdy Marek Hamszik zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ondrejowi Dudzie ze Słowacji. Była to 21. minuta pojedynku.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Słowacji, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Robert Mak. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ondrej Duda.

Drugą połowę drużyna Izraela rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sherana Yeiniego wszedł Ofri Arad. W 56. minucie Robert Mak został zastąpiony przez Lukasza Haraslina.

W 58. minucie w reprezentacji Izraela doszło do zmiany. Neta Lavi wszedł za Bibrasa Natcha. W 63. minucie arbiter ukarał kartką Orela Dganiego, piłkarza Izraela.

Trzeba było trochę poczekać, aby Eran Zahavi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Izraela, zdobywając bramkę w 68. minucie starcia. Asystę przy golu zanotował Manor Solomon.

Trener Izraela postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Maora Kandila i na pole gry wprowadził napastnika Shona Weissmana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 71. minucie boisko opuścili piłkarze Słowacji: Jan Gregusz, Pavol Szafranko, a na ich miejsce weszli Ondrej Duda, Róbert Boženík.

Dalsze wysiłki podejmowane przez reprezentację Izraela przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie Eran Zahavi ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-2. Asystę zaliczył Eyal Golasa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie Eran Zahavi dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Eyal Golasa.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w reprezentacji Izraela doszło do zmiany. Idan Nachmias wszedł za Orela Dganiego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Eran Zahavi  68′, 76′, 89′
 38′ 56′ Robert Mak
Manor Solomon
 16′ Marek Hamszik
Eyal Golasa
21′ 71′ Ondrej Duda
Maor Kandil69′
71′ Róbert Boženík
Ilay Eliyau Elmkies
71′ Jan Gregusz
Eden Karzev
Erik Sabo
Neta Lavi58′
56′ Lukasz Haraslin
Dia Saba
Ivan Schranz
Shon Zalman Weissman69′
71′ Pavol Szafranko

Reprezentanty obu drużyn otrzymały po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Słowacji w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.