4. kolejka Ligi Narodów UEFA: Mołdawia - Słowenia 0-4 (0-3)

14 października na Stadionul Zimbru w Kiszyniowie odbyło się starcie 4. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Mołdawii i Słowenii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Słowenii 4-0.

4. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-10-14 20:45 | Stadion: Stadionul Zimbru | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
H. Vučkič 37',42',55'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Słowenii.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Sandi Lovric. Asystę zaliczył Damjan Bohar.

W 26. minucie sędzia pokazał kartkę Jace Bijolowi, piłkarzowi Słowenii.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Słowenii w 37. minucie spotkania, gdy Haris Vučkič zdobył z karnego drugą bramkę. W 40. minucie kartkę dostał Ion Nicolăescu z zespołu gospodarzy.

Prawie natychmiast Haris Vučkič wywołał eksplozję radości wśród kibiców Słowenii, strzelając kolejnego gola w 42. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył Damjan Bohar.

Na drugą połowę drużyna Mołdawii wyszła w zmienionym składzie, za Cătălina Carpa, Victora Mudraca weszli Mihail Caimacov, Artur Crăciun. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Sergiu Plătică z Mołdawii. Była to 54. minuta spotkania.

W 55. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Haris Vučkič ze Słowenii. W 59. minucie za Sergiu Plăticę wszedł Nicolae Milinceanu.

Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili reprezentanty Słowenii: Miha Blažič, Damjan Bohar, Haris Vučkič, Sandi Lovric, Jaka Bijol, na ich miejsce weszli: Nemanja Mitrović, Rajko Rep, Lovro Bizjak, Amedej Vetrih, Dejan Petrovič. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Artura Ionity, Iona Nicolăescu zajęli: Dan Taras, Danu Spătaru. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Jan Oblak
54′ 59′ Sergiu Plătică
Nejc Skubic
46′ Victor Mudrac
Damjan Bohar73′
46′ Cătălin Carp
Jasmin Kurtić
Eugeniu Cociuc
Benjamin Verbič
40′ 79′ Ion Nicolăescu
Sandi Lovric  8′ 78′
74′ Artur Ionita
Haris Vučkič  37′ (k.), 42′, 55′ (k.) 78′
Nicolae Cebotari
Vid Belec
Alexei Koşelev
Matjaž Rožman
46′ Mihail Caimacov
Jon Gorenc Stankovič
Alexandru Suvorov
Nemanja Mitrović73′
Ion Drăgan
Dejan Petrovič83′
59′ Nicolae Milinceanu
David Tijanič
Alexandru Boiciuc
Amedej Vetrih78′
Vadim Bolohan
Lovro Bizjak78′
46′ Artur Crăciun
Mario Jurčevič
Dinu Graur
Blaž Kramer
79′ Danu Spătaru
Rajko Rep73′
74′ Dan Taras

Jedenastka Słowenii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast piłkarzom Słowenii przyznał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.