4. kolejka Ligi Narodów UEFA: Litwa - Albania 0-0

W meczu 4. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 14 października, reprezentacja Litwy zremisowała z Albanią 0-0. Starcie odbyło się na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie.

4. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-10-14 18:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Arbiter: Karim Abed
Litwa
Albania
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Litwy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 21. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Litwy wyszła w zmienionym składzie, za Pauliusa Golubickasa wszedł Gratas Sirgedas. Także reprezentacja Albanii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ermira Lenjaniego wszedł Lorenc Trashi. W 57. minucie za Marasha Kumbullę wszedł Enea Mihaj.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Keidi Bare z Albanii. Była to 66. minuta spotkania. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Litwy doszło do zmiany. Egidijus Vaitkunas wszedł za Sauliusa Mikoliunasa. Trener Albanii postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Taulanta Seferiego i na pole gry wprowadził napastnika Reya Manaja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Po chwili trener Litwy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Karolisa Laukžemisa. Na boisko wszedł Fiodor Czernych, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w reprezentacji Litwy doszło do zmiany. Ovidijus Verbickas wszedł za Justasa Lasickasa.

Etrit Berisha
69′ Saulius Mikoliunas
Ermir Lenjani46′
21′ Martynas Dapkus
Kastriot Dermaku
Arvydas Novikovas
Keidi Bare66′
90′ Justas Lasickas
Qazim Laçi23′ 64′
Domantas Šimkus
Amir Abrashi
46′ Paulius Golubickas
Armando Broja58′
87′ Karolis Laukžemis
Ramen Çepele
69′ Egidijus Vaitkunas
Albi Doka
Daniel Romanovskij
Hysen Memolla
46′ Gratas Sirgedas
Enea Mihaj57′
90′ Ovidijus Verbickas
Lorenc Trashi46′
87′ Fiodor Czernych
Endri Çekiçi64′
Gytis Paulauskas
Enis Çokaj

Sherif Kallaku

Rey Manaj78′

Giacomo Vrioni58′

Przewaga jedenastki Albanii w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Litwy, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Albanii w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.