4. kolejka Ligi Narodów UEFA: Grecja - Kosowo 0-0

W starciu 4. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 14 października, reprezentacja Grecji zremisowała z Kosowem 0-0. Mecz odbył się na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach.

4. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-10-14 20:45 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: Roei Reinshreiber
Grecja
Kosowo
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Grecji.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie żółtą kartką został ukarany Herolind Shala, reprezentant Kosowa.

W 19. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy. W 34. minucie Florian Loshaj został zmieniony przez Anela Rashkaja. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Dimitriosowi Kourmpelisowi z drużyny gospodarzy.

W 59. minucie żółtą kartkę obejrzał Florent Hadërgjonaj z Kosowa. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w reprezentacji Grecji doszło do zmiany. Andreas Bouchalakis wszedł za Zecę.

Trener Grecji postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Petrosa Mandalos i na pole gry wprowadził napastnika Taxiarchisa Fountasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 63. a 85. minutą, boisko opuścili reprezentanty Grecji: Dimitris Limnios, Anastasios Bakasetas, Pantelis Chatzidiakos, na ich miejsce weszli: Dimitris Pelkas, Konstantinos Fortounis, Konstantinos-Vassilios Lambropoulos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bersanta Celiny, Benjamina Kolollego zajęli: Florent Hasani, Elbasan Rashani. W doliczonej piątej minucie spotkania sędzia ukarał żółtymi kartkami Andreasa Bouchalakisa z Grecji oraz Florenta Hasaniego z zespołu gości.

Minutę później czerwoną kartkę obejrzał Benjamin Kololli, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Arijanet Murić
85′ Pantelis Chatzidiakos
Florent Hadërgjonaj59′
42′ Dimitrios Kourmpelis
Florian Loshaj34′
73′ Dimitris Limnios
Leart Paqarada
63′ Petros Mandalos
Herolind Shala18′
62′ José Carlos Gonçalves Rodrigues
Bersant Celina63′
19′ (k.) 73′ Anastasios Bakasetas
Florent Muslija
85′ Konstantinos-Vassilios Lambropoulos
Atdhe Nuhiu
62′ 90′ Andreas Bouchalakis

73′ Konstantinos Fortounis

73′ Dimitris Pelkas

63′ Taxiarchis Fountas

Christos Tzolis

Przewaga drużyny Grecji w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi reprezentacji nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast piłkarzom Grecji pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Kosowa wykorzystała wszystkie zmiany.