4. kolejka Ligi Narodów UEFA: Finlandia - Irlandia 1-0 (0-0)

W starciu 4. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 14 października, jedenastka Finalndii wygrała z Irlandią 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Helsingin olympiastadion w Helsinkach.

4. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-10-14 18:00 | Stadion: Helsingin olympiastadion | Arbiter: Léonce Lionel Tschudi
Finlandia
Irlandia
1
0
F. Jensen 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Finalndii.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Fredrikowi Jensenowi z Finalndii. Była to 42. minuta spotkania.

Drugą połowę drużyna Finalndii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pyrego Hidipa wszedł Ilmari Niskanen. W 53. minucie Sean Maguire został zmieniony przez Robbiego Bradego.

Jedyną bramkę meczu dla Finalndii zdobył Fredrik Jensen w 66. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Irlandii doszło do zmiany. Ronan Curtis wszedł za Daryla Horgana. W następstwie utraty bramki trener Irlandii postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Jeffreya Hendricka i na pole gry wprowadził napastnika Adama Idaha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener Finalndii postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Glena Kamarę. Na boisko wszedł Rasmus Schüller, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 80. minucie kartkę obejrzał Aaron Connolly z jedenastki gości.

Darren Randolph
86′ Eddie Albin Alexander Granlund
Enda Stevens
46′ Pyry Henri Hidipo Soiri
Jayson Molumby83′
75′ Glen Adjei Kamara
Daryl Jeremiah Horgan75′
Tim Sparv
Aaron Anthony Connolly80′
Robert Taylor
Conor Hourihane
 66′ 42′ 86′ Fredrik Jensen
Jeffrey Hendrick75′
81′ Teemu Pukki
Robbie Brady53′
86′ Jukka Raitala
Josh Cullen
Leo Väisänen
Ronan Curtis75′
86′ Joni Kauko
Jason Knight83′
46′ Ilmari Niskanen
Ryan Manning
75′ Rasmus Schüller
Adam Uche Idah75′
Rasmus Ilmari Karjalainen
Shane Long
81′ Joel Pohjanpalo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Reprezentanty obu drużyn dostały po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Irlandii w drugiej połowie dokonała czterech zmian.