4. kolejka Ligi Narodów UEFA: Czarnogóra - Luksemburg 1-2 (1-1)

13 października na Stadionie Pod Goricom w Podgoricy odbyło się spotkanie 4. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Czarnogóry i Luksemburga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Luksemburga 2-1.

D. Sinani 86'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się pierwsza i czwarta drużyna Ligi Narodów UEFA.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Czarnogóry.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leandra Barreiro z Luksemburga, a w 27. minucie Nikolę Vukcevic z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Czarnogóry w 34. minucie spotkania, gdy Igor Ivanović strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Stevan Jovetić.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał Marko Simić z drużyny gospodarzy.

Reprezentacja Luksemburga otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Edvin Muratovic. Bramka padła po podaniu Michaela Gonçalvesa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Luksemburga postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Vincenta Thilla i na pole gry wprowadził napastnika Maurice'a Deville'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego reprezentacja zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 62. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Igorowi Ivanoviciowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 66. minucie Dino Islamović zastąpił Fatosa Beciraja. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Momčilo Raspopović, reprezentant Czarnogóry.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie wynik ustalił Danel Sinani. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Laurent Jans.

W doliczonej piątej minucie spotkania czerwone kartki dostali: Marko Janković, Marko Simić (po drugiej żółtej) z Czarnogóry oraz Olivier Thill z Luksemburga. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Anthony Moris
75′ 79′ Momčilo Raspopović
Laurent Jans
Stefan Savić
Lars Christian Krogh Gerson
38′ 90′ Marko Simić
Dirk Carlson
Risto Radunović
Michael Gonçalves Pinto
27′ Nikola Vukcevic
Leandro Barreiro Martins18′
 34′ 62′ 86′ Igor Ivanović
Vincent Thill58′
Sead Haksabanovic
Gerson Leal Rodrigues Gouveia
78′ Nebojša Kosović
Aldin Skenderovic
Stevan Jovetić
Danel Sinani  86′ 90′
66′ Dino Islamović
Olivier Thill90′ 90′
78′ Aleksandar Šćekić
Stefano Bensi
79′ Marko Vukcevic
Gilson Delgado Freitas
66′ Fatos Beciraj
Maurice John Deville58′
86′ 90′ Marko Janković

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i dwie czerwone reprezentantom Czarnogóry, a piłkarzom gości pokazał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Luksemburga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.