4. kolejka Ligi Narodów UEFA: Białoruś - Kazachstan 2-0 (1-0)

14 października na Stadyen Dynama w Mińsku odbył się pojedynek 4. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Białorusi i Kazachstanu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Białorusi 2-0.

R. Yuzepchuk 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Białorusi.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Serhijowi Małyjowi z drużyny gości. Była to 16. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Białorusi w 36. minucie spotkania, gdy Evgeni Yablonskiy strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Igor Stasewicz.

W 42. minucie Aleksandr Sachivko zastąpił Maksima Bordaczewa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Białorusi.

Między 47. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Białorusi: Iwan Majewski, Kirill Pechenin, Vitali Lisakovich, Igor Stasewicz, na ich miejsce weszli: Andrey Khachaturyan, Nikolay Zolotov, Ivan Bakhar, Vladislav Klimovich. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aybola Abikena, Abata Ajmbetowa, Marata Bystrova, Vladislava Vasiljeva zajęli: Islambek Kuat, Aybar Zhaksylykov, Abzał Biejsiebiekow, Duman Narzildaev.

Dopiero w drugiej połowie Roman Yuzepchuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Białorusi, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Bramka padła po podaniu Maksima Skavysha.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Temirlan Jerłanow
42′ Aleksandr Sachivko
Olzhas Kerymzhanov
65′ Kirill Pechenin
Timur Dosmagambetov
47′ Iwan Majewski
Serhij Małyj16′
 90′ Roman Yuzepchuk
Vladislav Vasiljev79′
66′ Igor Stasewicz
Aybol Abiken57′
 36′ Evgeni Yablonskiy
Aschat Tagybierbgen
66′ Vitali Lisakovich
Vladimir Plotnikov
42′ Maksim Bordaczew
Sultan Abilgazy
Aleksandr Pavlovets
Abzał Biejsiebiekow78′
65′ Nikolay Zolotov
Islambek Kuat57′
66′ Ivan Bakhar
Duman Narzildaev79′
Valeri Gromyko
Aybar Zhaksylykov57′
47′ Andrey Khachaturyan

66′ Vladislav Klimovich

Dmitri Podstrelov

Denis Laptev

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast reprezentantom Kazachstanu przyznał jedną żółtą.

Reprezentacja Białorusi dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.