3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Ukraina - Niemcy 1-2 (0-1)

W meczu 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 10 października, jedenastka Ukrainy przegrała z Niemcami 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie.

L. Goretzka 49'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Niemiec w 20. minucie spotkania, gdy Matthias Ginter zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Antonia Ruedigera.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Rusłanowi Malinowskiemu z jedenastki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Niemiec.

Drużyna Ukrainy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Leon Goretzka.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Toniego Kroos, piłkarza gości. W 69. minucie Andrij Jarmołenko zastąpił Marlosa. W tej samej minucie w reprezentacji Ukrainy doszło do zmiany. Oleksandr Zubkov wszedł za Viktora Tsygankova. W 76. minucie wynik ustalił z karnego Rusłan Malinowski.

Od 77 minuty boisko opuścili piłkarze Niemiec: Julian Draxler, Lukas Klostermann, Serge Gnabry, na ich miejsce weszli: Timo Werner, Emre Can, Kai Havertz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wiktora Kowalenki, Serhieja Sydorczuka zajęli: Mykola Shaparenko, Yevhen Makarenko. Na sześć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Matthias Ginter, reprezentant Niemiec. Jedenastce Ukrainy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Niemiec.

Joshua Kimmich
69′ Andrij Jarmołenko
Lukas Klostermann90′
 76′ (k.) 41′ Rusłan Malinowski
Leon Goretzka  49′
77′ Wiktor Kowalenko
Julian Draxler80′
69′ Viktor Tsygankov
Marcel Halstenberg
84′ Serhiej Sydorczuk
Emre Can90′
84′ Yevhen Makarenko
Kai Havertz90′
69′ . Marlos
Jonas Hofmann
77′ Mykola Shaparenko
Florian Neuhaus
Volodymyr Shepelev
Gian-Luca Waldschmidt
69′ Oleksandr Zubkov
Timo Werner80′

Reprezentacja Niemiec była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Jedenastka Niemiec zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Ukrainy, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna Ukrainy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.