3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Szkocja - Słowacja 1-0 (0-0)

11 października na Hampden Park w Glasgow odbyło się spotkanie 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Szkocji i Słowacji. Mecz zakończył się zwycięstwem Szkocji 1-0.

L. Dykes 54'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie kartką został ukarany Marek Hamszik, reprezentant gości.

W 22. minucie Matusz Bero został zastąpiony przez Ondreja Dudę. W 38. minucie sędzia pokazał kartkę Lyndonowi Dykesowi z Szkocji. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johna Flecka ze Szkocji, a w 51. minucie Lukasza Haraslina z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szkocji w 54. minucie spotkania, gdy Lyndon Dykes strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Stephen O'Donnell.

Między 62. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Słowacji: Marek Hamszik, Ivan Schranz, Lukasz Haraslin, Róbert Boženík, na ich miejsce weszli: Juraj Kucka, Robert Mak, Albert Rusnak, Pavol Szafranko. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Johna Flecka, Lyndona Dykesa zajęli: Callum McGregor, Oliver McBurnie. Między 74. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Szkocji postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ryana Frasera wszedł Callum Paterson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Szkocji utrzymać prowadzenie.

W samej końcówce pojedynku w jedenastce Szkocji doszło do zmiany. Ryan Jack wszedł za Johna McGinna.

Martin Valjent
50′ 72′ John Fleck
Jakub Holúbek
Stephen O'Donnell
Matusz Bero22′
Kenny McLean
Marek Hamszik20′ 62′
74′ Andrew Robertson
Jan Gregusz
89′ John McGinn
Ivan Schranz62′
 54′ 38′ 72′ Lyndon Dykes
Róbert Boženík76′
85′ Ryan Fraser
Norbert Gyomber
85′ Callum Paterson
Lukáš Pauschek
Ryan Porteous
Denis Vavro
Greg John Taylor
Ondrej Duda22′
89′ Ryan Jack
Patrik Hroszovsky
Ross McCrorie
Juraj Kucka62′ 83′
72′ Callum William McGregor
Robert Mak62′
72′ 83′ Oliver McBurnie
Albert Rusnak76′
Lawrence Shankland
Erik Sabo

Pavol Szafranko76′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Słowacji pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Słowacji wymieniła pięciu graczy.