3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Rosja - Turcja 1-1 (1-0)

11 października na VTB Arena w Moskwie odbyło się spotkanie 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Rosji i Turcji. Mecz zakończył się remisem 1-1.

K. Karaman 62'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Rosji wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie arbiter ukarał kartką Mahmuta Tekdemira, reprezentanta Turcji.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosji w 28. minucie spotkania, gdy Anton Miranchuk zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Romana Zobnina.

W 40. minucie sędzia pokazał kartkę Andriejowi Siemionowowi z Rosji. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Rosji.

Drugą połowę jedenastka Turcji rozpoczęła w zmienionym składzie, za Efecana Karacę wszedł Cengiz Ünder. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Cengizowi Ünderowi z reprezentacji Turcji.

W 59. minucie Daler Kuziajew zastąpił Denisa Czeryszewa.

Reprezentanty Turcji w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie wyrównującą bramkę dla piłkarzy Turcji zdobył Kenan Karaman.

Po chwili trener Rosji postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Antona Miranchuka. Na boisko wszedł Jurij Gazinski, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 70 minuty boisko opuścili piłkarze Turcji: Mahmut Tekdemir, Kenan Karaman, Hakan Calhanoglu, Burak Yilmaz, na ich miejsce weszli: Okay Yokuşlu, Abdülkadir Ömür, Yusuf Yazıcı, Enes Ünal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksieja Jonowa, Andreya Mostovoya zajęli: Andrey Mostovoy, Daniil Fomin. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Turcja: Ozanowi Kabakowi w 74. i Hakanowi Calhanoglu w 84. minucie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Mehmet Zeki Çelik
40′ Andriej Siemionow
Ozan Tufan
70′ Aleksiej Jonow
Efecan Karaca46′
59′ Daler Kuziajew
Kenan Karaman  62′ 81′
Magomed Ozdojew
Mahmut Tekdemir27′ 80′
 28′ 70′ Anton Miranczuk
Emre Kılınç
59′ Denis Czeryszew
Abdülkadir Ömür81′
90′ Daniil Fomin
Dorukhan Toköz
70′ Jurij Gazinski
Cengiz Ünder46′ 49′
70′ 90′ Andrey Mostovoy
Yusuf Yazıcı90′
Nikolay Komlichenko
Okay Yokuşlu80′
Aleksandr Sobolev
Enes Ünal90′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę reprezentantom Rosji, a piłkarzom Turcji pokazał cztery.

Drużyna Rosji w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast reprezentacja Turcji w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.