3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Norwegia - Rumunia 4-0 (2-0)

11 października na Ullevaal Stadion w Oslo odbył się mecz 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Norwegii i Rumunii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Norwegii 4-0.

A. Sørloth 39'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norwegii w 13. minucie spotkania, gdy Erling Haaland strzelił pierwszego gola. To już czwarte trafienie tego reprezentant w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Martin Ødegaard.

Drużyna Rumunii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Soerloth. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Birger Solberg.

Po godzinie gry kartką został ukarany Omar Elabdellaoui, reprezentant Norwegii. W 64. minucie Ianis Hagi został zmieniony przez Alexandru Mitrițę.

W tej samej minucie w reprezentacji Rumunii doszło do zmiany. Claudiu Keseru wszedł za George'a Puşcaşa.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Erling Haaland z Norwegii. Ponownie asystę zaliczył Martin Ødegaard.

Po chwili trener Norwegii postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Martina Ødegaarda wszedł Martin Linnes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w drużynie Norwegii doszło do zmiany. Fredrik Midtsjae wszedł za Mathiasa Antonsena.

Niedługo później Erling Haaland wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norwegii, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Alexandra Soerlotha.

Od 75 minuty boisko opuścili reprezentanty Norwegii: Erling Haaland, Omar Elabdellaoui, Mohamed Elyounoussi, na ich miejsce weszli: Joshua Kojo, Jonas Svensson, Jens Hauge. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandru Cicâldău, Alexandru Crețu, Gabriela Iancu zajęli: Nicolae Stanciu, Alexandru Maxim, Denis Alibec. W 84. minucie arbiter przyznał kartkę Nicușorowi Bancu z Rumunii. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Ciprian Tatarusanu
61′ 79′ Omar Elabdellaoui
Răzvan Gabriel Marin
70′ Martin Ødegaard
Alexandru Cicâldău75′
70′ Mathias Antonsen Normann
Alexandru Crețu75′
85′ Mohamed Amine Elyounoussi
Gabriel Cristian Iancu90′
 13′, 64′, 74′ 79′ Erling Haaland
George Alexandru Puşcaş64′
 39′ Alexander Soerloth
Ianis Hagi64′
André Hansen
David Beniamin Lazar
Sondre Løvseth Rossbach
Florin Constantin Nita
70′ Martin Linnes
Mihai Alexandru Balasza
Sigurd Rosted
Dragos Grigore
Leo Skiri Oestigaard
Mário Jorge Malico Paulino
79′ Jonas Svensson
Ciprian Ioan Deac
Patrick Berg
Sergiu Cătălin Hanca
85′ Jens Petter Hauge
Alexandru Iulian Maxim75′
Markus Henriksen
Nicolae Claudiu Stanciu75′
70′ Fredrik Midtsjae
Denis Alibec90′
Morten Thorsby
Claudiu Andrei Keseru64′
79′ Joshua Christian Kojo King
Alexandru Ionuț Mitriță64′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.