3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Luksemburg - Cypr 2-0 (2-0)

W starciu 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 10 października, reprezentacja Luksemburga wygrała z Cyprem 2-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stade Josy Barthel w Luksemburgu.

D. Sinani 12',26'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Luksemburga w 12. minucie spotkania, gdy Danel Sinani zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vincent Thill.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Luksemburga, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie Danel Sinani po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Między 43. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Cypru wyszła w zmienionym składzie, za Marinosa Tzionisa wszedł Minas Antoniou. W 51. minucie kartkę dostał Vahid Selimovic z Luksemburga.

W 53. minucie Christos Wheeler zastąpił Thomasa Ioannou. Między 60. a 75. minutą, boisko opuścili reprezentanty Cypru: Antreas Karo, Ioannis Pittas, Kostakis Artymatas, na ich miejsce weszli: Alexandros Gogić, Loizos Loizou, Charis Kyriakou. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michaela Gonçalvesa, Vahida Selimovica zajęli: Stefano Bensi, Marvin Santos. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Luksemburga doszło do zmiany. Aldin Skenderovic wszedł za Danela Sinaniego.

Ioannis Kousoulos
51′ 69′ Vahid Selimovic
Kostakis Artymatas75′
68′ Michael Gonçalves Pinto
Demetris Christofi
Leandro Barreiro Martins
Grigoris Kastanos44′
Olivier Thill
Ioannis Pittas43′ 75′
 12′, 26′ 79′ Danel Sinani
Pieros Soteriou
44′ Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Thomas Ioannou53′
69′ Marvin Martins Santos Da Graca
Charis Kyriakou75′
79′ Aldin Skenderovic
Christos Shelis
Florian Bohnert
Michalis Ioannou
Timothé Rupil
Fanos Katelaris
68′ Stefano Bensi
Loizos Loizou75′

Reprezentacja Luksemburga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Cypru w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.