3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Litwa - Białoruś 2-2 (1-0)

W starciu 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 11 października, reprezentacja Litwy zremisowała z Białorusią 2-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie.

A. Sachivko 66'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Litwy otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Arvydas Novikovas.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Białoruś: Valeriemu Gromyce w 20. i Afridowi Ebongowi w 37. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Litwy.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Donatasowi Kazlauskasowi z Litwy. W 57. minucie Maksim Skavysh zastąpił Denisa Lapteva.

Trener Białorusi postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Valeriego Gromykę i na pole gry wprowadził napastnika Vitalego Lisakovicha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego reprezentacja zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 59. minucie arbiter ukarał kartką Egidijusa Vaitkunasa, reprezentanta gospodarzy. W tej samej minucie Vitali Lisakovich wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Białorusi w 66. minucie spotkania, gdy Aleksandr Sachivko strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Vitali Lisakovich.

Jedenastka Litwy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 75. minucie bramkę wyrównującą zdobył Karolis Laukžemis. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Justas Lasickas.

W 80. minucie boisko opuścili piłkarze Białorusi: Ivan Bakhar, Andrey Khachaturyan, a na ich miejsce weszli Igor Stasewicz, Afrid Ebong. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Litwa: Martynasowi Dapkusowi w 87. i Modestasowi Vorobjovasowi w 90. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Aleksandr Sachivko  66′
59′ 64′ Egidijus Vaitkunas
Kirill Pechenin
 7′ 72′ Arvydas Novikovas
Iwan Majewski
90′ Modestas Vorobjovas
Roman Yuzepchuk69′
Justas Lasickas
Afrid Max Ebong Ngome37′ 80′
72′ Gratas Sirgedas
Igor Stasewicz80′
72′ Domantas Šimkus
Valeri Gromyko20′ 57′
56′ 60′ Donatas Kazlauskas
Maksim Skavysh57′
Edvinas Gertmonas
Aleksandr Gutar
Deividas Mikelionis
Sergey Ignatovich
64′ Markas Beneta
Nikita Naumov
Vytas Gašpuitis
Aleksandr Pavlovets
72′ 87′ Martynas Dapkus
Denis Polyakov
72′ Paulius Golubickas
Ivan Bakhar80′
Daniel Romanovskij
Andrey Khachaturyan80′
Ovidijus Verbickas
Vladislav Klimovich
72′ Fiodor Czernych
Dmitri Podstrelov69′
60′  75′ Karolis Laukžemis
Evgeni Yablonskiy
Gytis Paulauskas
Denis Laptev57′

Vitali Lisakovich57′  59′ (k.)

Arbiter przyznał cztery żółte kartki reprezentantom Litwy, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.