3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Liechtenstein - Gibraltar 0-1 (0-1)

W pojedynku 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 10 października, drużyna Liechtensteinu przegrała z Gibraltarem 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Rheinpark Stadion w Vaduz.

T. De Barr 10'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Andre De Barr. Asystę przy bramce zanotował Lee Casciaro.

Od 21. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gibraltaru.

Na drugą połowę reprezentacja Liechtensteinu wyszła w zmienionym składzie, za Arona Selego, Fabia Wolfingera weszli Noah Frommelt, Seyhan Yildiz. W 59. minucie Sandro Wolfinger został zmieniony przez Daniela Brändlego.

Między 64. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Liechtensteinu i jedną drużynie przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Gibraltaru doszło do zmiany. Reece Styche wszedł za Andre'a De Barra. Chwilę później trener Gibraltaru postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lee Casciaro wszedł Ethan Jolley, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 85. minucie Simon Kühne został zmieniony przez Philippa Ospelta, co miało wzmocnić drużynę Liechtensteinu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Badra na Alaina Ponsa. W drugiej połowie nie padły gole.

Kyle Albert Goldwin80′
59′ Sandro Wolfinger
John Iain Stephen Sergeant90′
Andreas Malin
Scott Nigel Kenneth Wiseman
26′ Jens Hofer
Aymen Mouelhi64′
Maximilian Göppel
Jayce Mascarenhas-Olivero
66′ Martin Buechel
Graeme Torrilla45′
70′ 85′ Simon Kühne
Lee Henry Casciaro74′
Dennis Salanović
Mohamed Badr Hassan87′
46′ Aron Sele
Louie John Annesley21′
Nicolas Hasler
Liam Walker
46′ Fabio Wolfinger
Ethan Jolley74′ 83′
46′ Seyhan Yildiz
Brad Power
59′ Daniel Brändle
Ayoub El Hmidi
46′ 72′ Noah Frommelt
Alain Pons87′
Nicola Kollmann
Kian Ronan
85′ Philipp Ospelt
Jaron Vinet

James Timothy Barry Coombes

Kyle Casciaro

Reece Styche71′

Przewaga jedenastki Liechtensteinu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi reprezentacja poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Gibraltaru, a w drugiej cztery. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Jedenastka Liechtensteinu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.