3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Islandia - Dania 0-3 (0-1)

W spotkaniu 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 11 października, reprezentacja Islandii przegrała z Danią 0-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Laugardalsvöllur w Reykjavík.

R. Skov 61'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie za Alfreda Finnbogasona wszedł Jón Bodvarsson.

W 45. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Islandii Rúnar Sigurjónsson. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Danii.

Na drugą połowę reprezentacja Islandii wyszła w zmienionym składzie, za Arona Gunnarssona wszedł Mikael Anderson.

Drużyna Islandii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Christian Eriksen. Asystę zanotował Pierre Hoejbjerg.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Jónowi Bodvarssonowi z Islandii.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Danii w 61. minucie spotkania, gdy Robert Skov strzelił trzeciego gola. W 66. minucie Yussuf Yurary został zmieniony przez Andreasa Olsena, co miało wzmocnić drużynę Danii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arnóra Traustasona na Alberta Guðmundssona oraz Ragnara Sigurossona na Hólmara Eyjólfssona.

Niedługo później trener Danii postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Roberta Skova wszedł Joakim Mæhle, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Hördur Björgvin, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Simon Kjaer
73′ Ragnar Sigurosson
Andreas Christensen
86′ Hördur Björgvin Magnússon
Robert Skov  61′ 79′
46′ Aron Einar Gunnarsson
Pierre Emil Hoejbjerg
68′ Arnór Ingvi Traustason
Yussuf Yurary Poulsen66′
Birkir Bjarnason
Martin Braithwaite Christensen87′
45′ (samob.) Rúnar Már Sigurjónsson
Thomas Delaney
Gylfi Thor Sigurdsson
Christian Eriksen  46′
12′ Alfred Finnbogason
Kasper Dolberg79′
Ögmundur Kristinsson
Jesper Hansen
Rúnar Alex Rúnarsson
Jonas Lössl
73′ Hólmar Örn Eyjólfsson
Jannik Vestergaard
46′ Mikael Neville Anderson
Philip Billing
Johann Berg Guðmunds­son
Mathias Jensen
12′ 51′ Jón Dadi Bodvarsson
Pione Sisto79′
68′ Albert Guðmundsson
Christian Gytkjaer
Viðar Örn Kjartansson
Jonas Older Wind
Kolbeinn Sigthorsson
Andreas Skov Olsen66′

Reprezentacja Danii była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał reprezentantów Danii żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.