3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Irlandia - Walia 0-0

11 października na Aviva Stadium w Dublinie odbył się pojedynek 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Irlandii i Walii. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

3. kolejka Liga Narodów UEFA
2020-10-11 15:00 | Stadion: Aviva Stadium | Arbiter: Anastasios Sidiropoulos
Irlandia
Walia
0
0

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Walii wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 20. minucie żółtą kartkę otrzymał Kieffer Moore z drużyny gości.

W 25. minucie Kevin Long zastąpił Cyrusa Christiego. Po pół godzinie gry żółtą kartkę dostał Cyrus Christie, reprezentant gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 67. minucie w drużynie Walii doszło do zmiany. Dylan Levitt wszedł za Matthewa Smitha. W tej samej minucie trener Walii postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Harry'ego Wilsona wszedł Neco Williams, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Walii utrzymać remis.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Irlandii doszło do zmiany. Daryl Horgan wszedł za Robbiego Bradego. Chwilę później trener Irlandii postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Shane Longa. Na boisko wszedł Sean Maguire, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 77. minucie w reprezentacji Walii doszło do zmiany. David Brooks wszedł za Daniela Jamesa.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jamesa McCleana z Irlandii, a w 83. minucie Joseffa Morrella z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał James McClean, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W doliczonym czasie gry w drużynie Irlandii doszło do zmiany. Josh Cullen wszedł za Jaysona Molumbego.

Ethan Ampadu
25′ Kevin Long
Joe Rodon
Enda Stevens
Ben Davies
90′ Jayson Molumby
Matthew Smith67′
73′ Robbie Brady
Harry Wilson67′
79′ 83′ James McClean
Daniel James77′
Conor Hourihane
Joseff Morrell83′
Jeffrey Hendrick
Aaron Ramsey
74′ Shane Long
Kieffer Moore20′
Caoimhin Kelleher
Adam Davies
Mark Travers
Danny Ward
25′ 30′ Cyrus Christie
Benjamin Cabango
Jack Byrne
Chris Gunter
90′ Josh Cullen
Rhys Norrington-Davies
73′ Daryl Jeremiah Horgan
Neco Williams67′
74′ Sean Maguire
David Brooks77′

Dylan Levitt67′

Will Vaulks

Jonny Williams

Rabbi Matondo

Tyler Roberts

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy wymienił czterech graczy. Natomiast reprezentacja Walii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.