3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Hiszpania - Szwajcaria 1-0 (1-0)

W meczu 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, który rozegrany został 10 października, jedenastka Hiszpanii wygrała ze Szwajcarią 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Alfredo Di Stéfano w Madrycie.

Mikel Oyarzabal 14'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Mikel Oyarzabal dla drużyny Hiszpanii. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Mikel Merino.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Fabianowi Schaerowi ze Szwajcarii. Była to 30. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hiszpanii.

W 57. minucie Ansu Fati został zastąpiony przez Adamę Traorégo. Między 57. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Szwajcarii: Admir Mehmedi, Djibril Sow, Loris Benito, Remo Freuler, na ich miejsce weszli: Xherdan Shaqiri, Ruben Vargas, Steven Zuber, Edimilson Fernandes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Olma, Mikela Oyarzabala zajęli: Canales, Gerard Moreno.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mikela Merina z Hiszpanii, a w 74. minucie Rema Freulera z drużyny przeciwnej. W 86. minucie w reprezentacji Szwajcarii doszło do zmiany. Mario Gavranović wszedł za Silvana Widmera. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Hiszpanii doszło do zmiany. Rodri wszedł za Ferrana Torresa.

Fabian Schaer30′
88′ Ferran Torres García
Djibril Sow60′
57′ Anssumane Fati
Remo Freuler74′ 86′
64′ Mikel Merino Zazón
Granit Xhaka
57′ Daniel Olmo Carvajal
Haris Seferović
 14′ 73′ Mikel Oyarzabal Ugarte
Christian Fassnacht
57′ Sergio Canales
Edimilson Fernandes86′
Daniel Ceballos Fernández
Xherdan Shaqiri60′
88′ Rodrigo Hernández Cascante
Ruben Vargas60′
73′ Gerard Moreno Balaguero
Steven Zuber81′
Moreno Machado Rodrigo
Mario Gavranović86′
57′ Adama Traoré Diarra
Cédric Jan Itten

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę reprezentantom Hiszpanii, a piłkarzom Szwajcarii pokazał dwie.

Reprezentacja Hiszpanii w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Szwajcarii w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.