3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Finlandia - Bułgaria 2-0 (0-0)

11 października na Helsingin olympiastadion w Helsinkach odbyło się spotkanie 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA pomiędzy drużynami Finalndii i Bułgarii. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Finalndii 2-0.

F. Jensen 67'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Dopiero w drugiej połowie Robert Taylor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Finalndii , zdobywając bramkę w 52. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Teemu Pukki.

W 60. minucie Anton Nedyalkov został zastąpiony przez Dimitara Valentinova. W tej samej minucie Ismail Isa został zmieniony przez Bozhidara Boykova, co miało wzmocnić reprezentację Bułgarii . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joela Pohjanpala na Fredrika Jensena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Finalndii w 67. minucie spotkania, gdy Fredrik Jensen strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Jere Uronen.

Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Finalndii: Robert Taylor, Teemu Pukki, na ich miejsce weszli: Pyry Hidipo, Rasmus Karjalainen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksandara Cwetkowa, Dimityra Iliewa zajęli: Yanis Karabelyov, Todor Nedelev. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Finalndii postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ilmariego Niskanena wszedł Nikolai Alho, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Finalndii utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Anton Nedyalkov60′
87′ Ilmari Niskanen
Aleksandar Cwetkow75′
Tim Sparv
Kiril Despodov
Glen Adjei Kamara
Georgi Yomov
 52′ 74′ Robert Taylor
Kristiyan Aleksandrov Malinov
87′ Teemu Pukki
Dimityr Iliew75′
65′ Joel Pohjanpalo
Ismail Isa Mustafa60′
Jesse Pekka Joronen
Plamen Ivanov Iliev
Niki Mäenpää
Georgi Nikolaev Georgiev
87′ Nikolai Alho
Bozhidar Boykov Kraev60′
74′ Pyry Henri Hidipo Soiri
Yanis Karabelyov75′
65′  67′ Fredrik Jensen
Todor Nedelev75′
Joni Kauko
Filip Yavorov Krastev
Rasmus Schüller
Birsent Karagaren
87′ Rasmus Ilmari Karjalainen

Jedenastka Bułgarii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.