Reklama

Reklama

3. kolejka Ligi Narodów UEFA: Czarnogóra - Azerbejdżan 2-0 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 10 października, drużyna Czarnogóry wygrała z Azerbejdżanem 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie Pod Goricom w Podgoricy.

W  spotkaniu 3. kolejki europejskiej Ligi Narodów UEFA, które rozegrane zostało 10 października, drużyna Czarnogóry wygrała  z Azerbejdżanem  2-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie Pod Goricom w Podgoricy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Stevan Jovetić dał prowadzenie swojej jedenastce. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Seada Haksabanovica.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Badaviemu Huseynovowi z Azerbejdżanu. Była to 40. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Czarnogóry.

Reklama

Na drugą połowę drużyna Azerbejdżanu wyszła w zmienionym składzie, za Maksima Medvedeva wszedł Azər Salahlı. W 60. minucie za Qarę Qarayeva wszedł Coşqun Diniyev.

Między 60. a 71. minutą, boisko opuścili piłkarze Czarnogóry: Marko Bakić, Dino Islamović, Aleksandar Boljević, na ich miejsce weszli: Nebojša Kosović, Fatos Beciraj, Igor Ivanović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alego Ghorbaniego, Rahima Sadikhova zajęli: Ramił Szejdajew, Rəhman Hacıyev. Między 62. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Czarnogóry, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie celnym strzałem popisał się Igor Ivanović.

W 80. minucie Namiq Ələsgərov został zmieniony przez Mirabdullę Abbasov, co miało wzmocnić reprezentację Azerbejdżanu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stevana Joveticia na Branislava Jankovicia oraz Nikolę Vukcevic na Miloša Raičkovicia. W doliczonej piątej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Coşqunowi Diniyevowi, piłkarzowi Azerbejdżanu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast reprezentantom Azerbejdżanu pokazał trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Azerbejdżanu rozegra kolejny mecz w Elbasan. Jej rywalem będzie Cypr. Tego samego dnia Luksemburg zagra z jedenastką Czarnogóry na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL